Kompletujemy sprzęt audio - słuchawki, odtwarzacze, głośniki

KM
16.02.2018 11:13
Muzyka łagodzi obyczaje. Dobrej jakości odtwarzacz, solidne głośniki i wygodne słuchawki to zestaw każdego miłośnika muzyki. Jakie sprzęty wybrać, by spełniły nasze oczekiwania i zagwarantowały najlepszą jakość dźwięku? Podpowiadamy!

Odtwarzacze muzyki - przenośne i stacjonarne

Odtwarzacze do muzykiOdtwarzacze do muzyki Fot. CC0 Public domain, celenoelektro

Pierwsze odtwarzacze CD były ciężkie i miały ogromne gabaryty. Stopniowo zaczęły je zastępować odtwarzacze mp3 i mp4, jednak praktycznie w każdym domu przyda się standardowy odtwarzacz, dzięki któremu czas sprzątania czy gotowania umilimy sobie muzyką czy audycją radiową. Zestaw sprzętów do słuchania muzyki bardzo często nazywany jest wieżą.

Kupując odtwarzacz warto wybrać sprzęt, który będzie miał: możliwość losowego odtwarzania utworów, wejście na słuchawki, port USB oraz wbudowane elementy czyszczące, które zdecydowanie przedłużą żywotność urządzenia i korzystnie wpłyną na jakość dźwięku. Odtwarzacze możemy kupić w cenie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Polecamy sprzęty renomowanych producentów, od których otrzymamy gwarancję i pełen serwis.

Warto zwrócić uwagę na maksymalną moc muzyczną zestawu. Im większą powierzchnię chcemy nagłośnić, tym większą mocą musi charakteryzować się odtwarzacz.

Jakie słuchawki wybrać?

Słuchawki - jaki model wybrać?Słuchawki - jaki model wybrać? Fot. CC0 Public domain

Każdy miłośnik muzyki powinien mieć również słuchawki, które może ze sobą wszędzie zabrać lub posłuchać muzyki w domu, nie przeszkadzając pozostałym domownikom. Do smartfonów, tabletów i odtwarzaczy mp3 czy mp4 najlepiej sprawdzą się słuchawki douszne, które zajmują mało miejsca, mają krótki przewód oraz pozwolą bez trudu prowadzić rozmowy telefoniczne. Ten rodzaj słuchawek sprawdzi się świetnie podczas słuchania radia czy muzyki w komunikacji miejskiej. Jeśli jednak wolimy bardziej uniwersalne rozwiązania, warto wybrać słuchawki nauszne, które łączą w sobie mobilność oraz wysoką jakość dźwięku. Ten typ słuchawek, zdecydowanie bardziej wygodnych, pozwoli na pełną izolację od otoczenia.

Osoby ceniące sobie swobodę ruchu, lubiące biegać, powinny wybrać słuchawki bezprzewodowe, które działają dzięki łączności Bluetooth. Umieszczony w pobliżu telefon czy tablet przekaże dźwięk do słuchawek. 

Ceny słuchawek wahają się od kilkudziesięciu złotych do nawet kilku tysięcy, nie oznacza to jednak, że te tańsze muszą być gorsze. Kupując taki sprzęt warto zwrócić uwagę na oznaczenia producenta umieszczone na gadżecie: home, studio lub outdoor i na tej podstawie go dopasować.

Głośniki - doskonały dźwięk gwarantowany

Dobre głośniki zagwarantują doskonałą jakość dźwiękuDobre głośniki zagwarantują doskonałą jakość dźwięku Fot. CC0 Public domain

Jeśli głośnik wbudowany w odtwarzacz jest dla nas niewystarczający, warto pomyśleć o dodatkowym nagłośnieniu. Popularne stały się głośniki przenośne, które mają wbudowaną baterię i wodoodporną obudowę - możemy zabrać je ze sobą praktycznie wszędzie, a także podłączyć do smartfona czy tabletu. Typy takich głośników różnić się mogą natężeniem mocy lub bardziej czy mniej designerskim wyglądem.

W domu doskonale sprawdzą się głośniki bezprzewodowe, które połączą się z urządzeniem dzięki Bluetooth lub Wi-Fi. W większych pomieszczeniach świetnie sprawdzą się stacje dokujące, czyli duże głośniki o efektownym wyglądzie, dzięki którym dźwięk będzie intensywny, a sam sprzęt będzie dekoracją pomieszczenia.

Więcej o:
Komentarze (5)
Zaloguj się
 • michalcosieskichal

  Oceniono 3 razy 3

  Może kolega @zzz.zzz nie popisał się kulturą, ale są dwa powody by mu wybaczyć: 1. Pisał to nocą a wièc zmeczenie itp. ..
  2. Co ważniejsze- takiego steku bzdur i głupot dawno nie czytałem. Odtatnio w poprzednim artykule na tym portalu o sprzęcie audio. ;)
  Może pan redaktor spróbuje sił w dxiale ogród? Bo tu mu ewidentnie nie wychodzi!

 • zzz.zzzz

  Oceniono 3 razy 3

  Co za gó...... w sensie, że ten "artykół". Ja pi...dolę. Chyba dzieci ze szkoły podstawowej by się wstydziły coś takiego stworzyć i pokazać internetom... Nędza na nędzy nędzę pogania. Ałtorze (KM), do przedszkola marsz! I nie zapomnij wziąć słuchawek... dousznych.

 • soso_soso

  0

  Jeeessu. O co tu chodzi?! Wybieraj rzeczy lepsze, droższe nie znaczy lepsze, to też jest ważne. Przecież mamy do czynienia z brakiem sensownej informacji i argumentacji. Jedynka z minusem !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX