Kto inny, jak nie Philippe Starck mógł "zabawić się" z klasycznym designem w guście samego króla Ludwika? Francuski projektant wziął na warsztat historyczną formę, zamieniając ją w nowoczesny mebel hołdujący dzisiejszym technologiom. Fotel Louis Ghost stworzony dla firmy Kartell to jeden z najbardziej znanych symboli współczesnego designu.
Duch Ludwika zachwyca nie tylko wyglądem, ale również wygodą użytkowania i praktycznością (zdecydowanie łatwiej wyczyścić go niż antyczny egzemplarz i wcale nie jest twardy!). Oryginalny fotel Kartella kosztuje ponad 1000 złotych, ale na rynku obecnych jest mnóstwo modeli wzorowanych na projekcie Philippe'a Starcka w dużo niższych cenach.
Oprócz Ludwika dostępne są też inne formy wykorzystujące efekt ducha. W kuchni, zamiast ciężkiego stołka barowego, można postawić hoker z plastiku. Wrażenie lekkości (a nie zagraconego mieszkania) uzyskamy również umieszczając przezroczyste krzesła w jadalni. Możesz połączyć je z krzesłami w innym stylu albo postawić na zestaw złożony wyłącznie z "duchów". Transparentne krzesła świetnie wyglądają zarówno na podłodze odsłoniętej, jak i przykrytej dywanem.
Meble "duchy" to nie tylko siedziska, ale również stoły, kanapy, stoliki kawowe, stoliki łazienkowe, pojemniki na czasopisma i inne. Ciekawie wyglądają również warianty w kolorze, na przykład w graficie lub modnym musztardowym.
Plastikowe meble wbrew pozorom łatwo wkomponować do każdego wnętrza. Są stylistycznie neutralne i nie zaburzają już istniejącej aranżacji. Nowoczesny, przezroczysty stół możesz połączyć z tradycyjnymi krzesłami, a wazon ustawiony na takim meblu będzie wyglądał, jakby unosił się w powietrzu!
Meble "duchy" są szczególnie przydatne w małych wnętrzach. Nawet przy dużej liczbie mebli mieszkanie nie będzie wyglądało na zagracone. Plastikowe krzesła i stoliki wyglądają również korzystne we wnętrzach, w których jest mało światła.
Poniżej znajdziesz więcej inspiracji z transparentnymi meblami oraz inne przykłady mebli "duchów".