Meble "duchy" - idealne do małych przestrzeni

"Duchami" przyjęło się określać przezroczyste meble z plastiku, dla których wzorem jest słynne krzesło Ghost projektu Philippe'a Starcka. Klasyczna forma w nowoczesnym wydaniu okazała się strzałem w dziesiątkę. Meble "duchy" pasują niemal do każdej aranżacji, a w małych pomieszczeniach wydają się zabierać zdecydowanie mniej miejsca!

Kto inny, jak nie Philippe Starck mógł "zabawić się" z klasycznym designem w guście samego króla Ludwika? Francuski projektant wziął na warsztat historyczną formę, zamieniając ją w nowoczesny mebel hołdujący dzisiejszym technologiom. Fotel Louis Ghost stworzony dla firmy Kartell to jeden z najbardziej znanych symboli współczesnego designu.

Duch Ludwika zachwyca nie tylko wyglądem, ale również wygodą użytkowania i praktycznością (zdecydowanie łatwiej wyczyścić go niż antyczny egzemplarz i wcale nie jest twardy!). Oryginalny fotel Kartella kosztuje ponad 1000 złotych, ale na rynku obecnych jest mnóstwo modeli wzorowanych na projekcie Philippe'a Starcka w dużo niższych cenach.

Hoker 'duch' w kuchniHoker 'duch' w kuchni Źródło: www.decorpad.com / Ładny Dom / Mat. partnera

Oprócz Ludwika dostępne są też inne formy wykorzystujące efekt ducha. W kuchni, zamiast ciężkiego stołka barowego, można postawić hoker z plastiku. Wrażenie lekkości (a nie zagraconego mieszkania) uzyskamy również umieszczając przezroczyste krzesła w jadalni. Możesz połączyć je z krzesłami w innym stylu albo postawić na zestaw złożony wyłącznie z "duchów". Transparentne krzesła świetnie wyglądają zarówno na podłodze odsłoniętej, jak i przykrytej dywanem.  

Krzesło 'duch' w jadalniKrzesło 'duch' w jadalni Źródło: www.westwingnow.de / Ładny Dom / Mat. partnera

Meble "duchy" to nie tylko siedziska, ale również stoły, kanapy, stoliki kawowe, stoliki łazienkowe, pojemniki na czasopisma i inne. Ciekawie wyglądają również warianty w kolorze, na przykład w graficie lub modnym musztardowym.

Plastikowe meble wbrew pozorom łatwo wkomponować do każdego wnętrza. Są stylistycznie neutralne i nie zaburzają już istniejącej aranżacji. Nowoczesny, przezroczysty stół możesz połączyć z tradycyjnymi krzesłami, a wazon ustawiony na takim meblu będzie wyglądał, jakby unosił się w powietrzu! 

Stolik 'duch'Stolik 'duch' Źródło: www.apartmenttherapy.com / www.uniprice.com

Meble "duchy" są szczególnie przydatne w małych wnętrzach. Nawet przy dużej liczbie mebli mieszkanie nie będzie wyglądało na zagracone. Plastikowe krzesła i stoliki wyglądają również korzystne we wnętrzach, w których jest mało światła.  

Poniżej znajdziesz więcej inspiracji z transparentnymi meblami oraz inne przykłady mebli "duchów".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.