Puzzle ścienne i napisy - oryginalna dekoracja do każdego wnętrza

Kasia Żechowicz
02.03.2018 15:00
Dekoracje ścienne w postaci naklejanych puzzli lub napisów to oryginalna alternatywa dla obrazków i grafik. Oprócz walorów estetycznych dostarcza również mnóstwo zabawy wszystkim domownikom.

Dekorowanie ścian obrazami już dawno przestało być jedyną możliwą opcją. Projektanci wnętrz prześcigają się w oryginalnych pomysłach. Jedną z nowości są puzzle ścienne, czyli od kilku do kilkunastu elementów, które po ułożeniu tworzą wybrany wzór. Układanie modelu na ścianie jest proste dzięki szablonowi wzoru dołączonemu do zestawu. Oprócz tego puzzle są świetną zabawą dla całej rodziny lub znajomych.

Puzzle ściennePuzzle ścienne Kolaż Ładny Dom / Mat. partnera

Nowoczesne dekoracje ścienne przybierają różne kształty: od geometrycznych trójkątów i kół, poprzez zabawne kropelki i listki, aż po inspirujące napisy. Najlepiej komponują się one z nowoczesnymi lub skandynawskimi wnętrzami, ale niektóre z nich mogą z powodzeniem odświeżyć również klasyczny wystrój.

Puzzle ścienne i napisy umieszcza się w różnych pomieszczeniach - bardzo często w pokojach dziecięcych, w salonie w okolicach kanapy lub jako urozmaicenie niezagospodarowanych ścian w kuchni. Aby uniknąć przaśnego charakteru dekoracji, wybierz modele jednolite, na przykład w czerni. Pokrzepiające napisy umieszczaj w miejscu pracy (domowe biuro) lub tam, gdzie z rana najczęściej pada twój wzrok (np. przy toaletce, koło szafy).

Wybierając konkretny kształt (np. kolibra, flaminga) - nie będziesz mógł go zmodyfikować. Inaczej jest w przypadku serii elementów (np. trójkąty, kropelki), które możesz ułożyć na ścianie według własnego uznania, nie trzymając się szablonu.

Puzzle ściennePuzzle ścienne Kolaż Ładny Dom / Mat. partnera

   

Więcej o: