Pastelowe meble i akcesoria - odśwież wnętrze na wiosnę!

Kasia Żechowicz
06.03.2018 16:30
Pierwszy dzień wiosny już niedługo! Najbardziej wyczekiwana pora roku to nie tylko zmiana kartki w kalendarzu. Wiążą się z nią również tradycyjne porządki, odświeżanie szaf, a także zmiany w wystroju mieszkania. Pastelowe meble i dodatki najlepiej oddają wiosenny klimat, dlatego wyszukaliśmy dla was produkty do poszczególnych pomieszczeń.

Pastele do kuchni

Kuchnia to w wielu rodzinach (ale także dla singli!) najważniejsze pomieszczenie w mieszkaniu. To tu powoli otwieramy oczy pijąc poranną kawę i tu spotykamy się z pozostałymi domownikami, którzy próbują dostać się do lodówki. W kuchni zawsze są najlepsze imprezy i plotki z przyjaciółkami. Warto zadbać o to pomieszczenie szczególnie wiosną, gdy w sklepach pojawiają się pierwsze sezonowe warzywa i owoce, a przyrządzanie potraw staje się jeszcze przyjemniejsze. Jeśli planujesz niewielką metamorfozę kuchennego wnętrza, dużo świeżości dodadzą mu pastelowe krzesła lub nowy stolik. Pamiętaj, że duże zmiany możesz wprowadzić również za pomocą dodatków: nowych pojemników na przyprawy, ładnego tostera lub filiżanek.

Pastelowe dekoracje w kuchniPastelowe dekoracje w kuchni Źródło: www.picslovin.com / Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Pastelowy salon

Pastele w salonie pięknie wyglądają nie tylko wiosną. Delikatne kolory dobrze wpływają na samopoczucie wprowadzając do wnętrza spokój i pozytywną energię. Jeśli twój salon urządzony jest w neutralnych kolorach (szarości, beżach, bieli) pojedynczy pastelowy mebel i kilka dekoracji może delikatnie go odmienić. Cykliczne metamorfozy w mieszkaniu są jak najbardziej wskazane! Aktualnie szczególnie modne są duże fotele w oryginalnych kolorach, na przykład żółci, zieleni czy niebieskim. Pastele są nawiązaniem do retro designu z lat 50., którym dziś ponownie się zachwycamy. Jeśli nie możesz wymienić mebli, podkręć wystrój dodatkami: różowym wazonem lub paterą na stolik kawowy. 

Pastelowe meble i dodatki w saloniePastelowe meble i dodatki w salonie Źródło: www.thepinkdream.com / Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Wiosna w łazience

Łazienka to kolejne pomieszczenie, które możesz z łatwością odświeżyć na wiosnę. Oprócz nowych, kwiatowych zapachów do wnętrz, wykorzystaj moc koloru w tekstyliach i akcesoriach. Czasami jedynie wymiana ręczników wystarczy, by poczuć nową porę roku. Poranne spojrzenie w lustro może okazać się dużo przyjemniejsze, jeśli sprzyjać mu będzie atrakcyjne otoczenie. Z pewnością przyda się nowy organizer lub ciekawe wieszaki na ręczniki. Kolejnym praktycznym dodatkiem do łazienki jest "drzewko" na biżuterię i mydelniczka.

Pastelowe dodatki do łazienkiPastelowe dodatki do łazienki Źródło: www.arredamentoprovenzale.net / Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Poniżej znajdziesz więcej inspiracji z kategorii pastelowych wnętrz oraz produkty, dzięki którym wprowadzisz wiosnę do swojego mieszkania! 

    

Więcej o: