Tapety, które odmienią wnętrze - modne wzory

Kasia Żechowicz / red
07.01.2019 10:00
Zamiast zmieniać po raz kolejny kolor ścian w mieszkaniu, postaw na tapetę, szczególnie teraz podczas zimy, to najprostszy sposób, żeby ożywić aranżację. Współczesne wzornictwo zachwyca oryginalnością, a szeroki wybór tapet pozwala wybrać motyw zgodny ze stylem każdej aranżacji.

Tapety wróciły do mody już od dobrych kilku sezonów. Wszystko wskazuje na to, że nie będziemy od nich odchodzić, wręcz przeciwnie! Na rynku pojawia się coraz więcej producentów, którzy umieszczają tapety w centrum swoich zainteresowań. Od wodoodpornych, poprzez trójwymiarowe, aż po tapety na elewację zewnętrzną - technologia pozwala na co raz więcej, a my zachwycamy się możliwościami, które te produkty oferują. Ciekawa tapeta może zupełnie odmienić twoje mieszkanie, dlatego zamiast odświeżać kolor ścian, pomyśl nad oklejeniem jednej z nich. Taki remont sprawdzi się nie tylko na wiosnę, ale też teraz, w środku zimny, kwiatowe wzory pozwolą ożywić wnętrze i przetrwać nielubiane zimno za oknem.

Tapeta w kwiaty

Tapeta w kwiatyTapeta w kwiaty Źródło: www.bbdistribuzione.it / Kolaż Ładny Dom

Wzór roślinny jest teraz najmodniejszym motywem wśród tapetowych propozycji. Najbardziej pożądane są warianty nawiązujące do estetyki retro, w których dominują "podstarzałe" lub wypłowiałe kolory: beże, róż, jasny brąz, zgniła zieleń. Do mody wracają również tapety w angielskim stylu. Herbata w salonie ozdobionym taką tapetą będzie smakowała jeszcze lepiej!  

W dużej skali - tapety w przeskalowane wzory

Tapety z wzorami w dużej skaliTapety z wzorami w dużej skali Źródło: www.architecturedecor.com / www.muralswallpaper.com / Kolaż Ładny Dom

Jeśli dysponujesz wysokim mieszkaniem, świetnym podkreśleniem jego charakteru będzie tapeta z przeskalowanymi wzorami. Duże kwiaty, drzewa lub przedmioty nadadzą wnętrzu oryginalny styl. Jego dopełnieniem będzie kilka prostych mebli, bez zbędnych dekoracji. Tapety z dużymi wzorami dopiero zaczynają podbijać rynek, dlatego warto wyprzedzać trendy, przekonując się do nich wcześniej niż inni.  

Tapeta z motywem tropikalnym

Tapeta tropikalnaTapeta tropikalna Źródło: www.etsy.com / www.architecturaldigest.com / Kolaż Ładny Dom

Tropikalna tapeta to zawsze dobry wybór! Jest nie tylko modna, ale również łatwo dopasować ją do wnętrz o różnym charakterze. Zieleń wygląda w mieszkaniach pięknie - wprowadza dużo świeżości i pozytywnej energii. Oprócz tego roślinne motywy są relaksujące, dlatego dobrze umieszczać je w salonie. Wśród najbardziej pożądanych motywów są liście monstery lub paproci - świetnie komponują się z meblami w skandynawskim stylu.

Więcej o: