Korkociąg - praktyczny gadżet. Jaki model wybrać?

KM
20.02.2019 14:00
Kelnerski, elegancki, zabawny czy klasyczny? Korkociągów znajdziemy wiele - to dobra wiadomość, bo wybór nie powinien być przypadkowy. Otwieranie wina ma bowiem ogromne znaczenie. To właśnie w momencie wyjęcia korka z butelki wino po raz pierwszy od dłuższego czasu styka się z powietrzem. Podpowiadamy, jak model wybrać.

Korkociąg kelnerski

To przyjaciel każdego barmana i kelnera. Korkociąg kelnerski określany jest jako najlepszy otwieracz do wina. Gruba spirala osadzona jest w trzonku, a przymocowana do niego rączka umożliwia wyciągnięcie korka z butelki na zasadzie dźwigni. Otwieranie wina tym korkociągiem jest naprawdę proste. Praktycznie bez wysiłku! Wystarczy wkręcić spiralę w korek, oprzeć podpórkę na szyjce butelki i pociągnąć do góry za uchwyt.

Korkociąg typu motylek

Korkociąg typu motylekKorkociąg typu motylek Fot. Pixabay

To najpopularniejszy korkociąg w polskich domach. Wyposażony jest w metalową tuleję, kołnierz, zębatą przekładnią oraz 2 ruchome ramiona, które unoszą się do góry podczas wkręcania śruby w korek. Do otwierania butelki praktycznie nie potrzeba żadnej siły. Opuszczenie ramion korkociągu powoduje wyciągnięcie korka z szyjki butelki.

W tym wypadku warto wybrać droższy model korkociągu, by posłużył nam przez dłuższy czas.

Korkociąg na wesoło

Kto powiedział, że korkociąg musi być nudny? Warto zainwestować w gadżet o oryginalnym wyglądzie, który przykuje uwagę domowników i znajomych. Najdrobniejsze szczegóły mają znaczenie i budują atmosferę spotkania. Otwieracz o niestandardowym wyglądzie może być świetnym pretekstem do rozmowy. Ładny, kolorowy, ale też praktyczny gadżet w postaci korkociągu to także świetny pomysł na prezent, na przykład na parapetówkę.

Więcej o:
Komentarze (4)
Zaloguj się
  • 999s

    Oceniono 2 razy 0

    Wyobrażam sobie jak autor(ka) pokazuje ten artykuł rodzicom, a ci patrzą sobie w oczy ze smutkiem, odkorkowują wino i zaczynają się kłócić, które z nich jest odpowiedzialne za wychowanie istoty, która jedyne co robi to zamienia tlen w dwutlenek węgla (nauczycielka, która nauczyła toto pisać pewnie już dawno zachlała się na śmierć). Żeby chociaż zagrała w filmie porno, byłaby mniejszym rozczarowaniem. Smuteczek.

  • student_zebrak

    Oceniono 14 razy -6

    pije wylacznie wino z nakretka, oprocz szampana oczywiscie. Ale do niego grajcarek nie jest potrzebny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX