Kolorowe czajniki do kuchni w stylu rustykalnym

Styl rustykalny łączy w sobie proste formy, elementy wiejskiego stylu oraz delikatnie zdobienia. Jeżeli planujesz urządzić kuchnię w taki sposób, zadbaj przede wszystkim o odpowiednie akcesoria. Dzisiaj prezentujemy kolorowe czajniki, które świetnie wpiszą się w rustykalny klimat.

kolorowe czajniki do kuchnikolorowe czajniki do kuchni Instagram/ @ashley.joyfullygrowing/ materiały prasowe

KOLOROWE CZAJNIKI ELEKTRYCZNE 

Styl rustykalny jest efektowny, pełen ciepła i dobrej energii. Mimo że aranżacja wnętrza w tym stylu powinna pozostać prosta, jasna i pozbawiona zbędnych dekoracji, dobieranym do niej dodatkom pasują delikatne zdobienia. Do kuchni idealne będą czajniki retro z wzorami kwiatowymi, w kolorach subtelnych pasteli oraz w urocze, kolorowe groszki. Do jasnych ścian i mebli nie dobieraj raczej czajników w jaskrawych kolorach ani tych chromowanych. Nie pasować będą również te w zbyt nowoczesnym stylu. 

KOLOROWE CZAJNIKI NIEELEKTRYCZNE

Czajnik nieelektryczny to powrót do przeszłości. Pomimo że większość z nas wymieniła je już na elektryczne odpowiedniki, to trzeba przyznać, że wciąż są stylowe, szczególnie, jeśli odpowiednio dobierzemy je do wnętrza Taki element w kuchni w stylu rustykalnym dopełni wystrój, tworząc z nim spójną całość. Podobnie w przypadku czajników elektrycznych, świetnie sprawdzą się tu delikatne wzory na jasnym tle, pastele, a także barwy kremowe i beże. Jeżeli masz w swojej kuchni płytę indukcyjną, przed zakupem sprawdź, czy wybrany przez ciebie czajnik jest do niej dostosowany. 

Więcej o: