Lniana pościel - natura i surowy design do twojej sypialni

Kasia Żechowicz
01.06.2018 11:00
Lniana pościel jest nie tylko zdrowa, ale również pięknie wygląda. Jeśli lubisz wnętrza w prostym, surowym stylu, lniane poszewki pozwolą ci uzyskać pożądany efekt.

Lniana pościelLniana pościel Źródło: paulinaarclin.net / www.exclusivebedlinen.com

Pościel z lnu to wnętrzarski hit zarówno ze względu na swoje właściwości praktyczne, jak i estetyczne. Len ma wiele zalet: jest naturalny, antyalergiczny i przewiewny. Cechy te są kluczowe dla pościeli niezależnie od pory roku. Włókna lnu nie zawierają metali ciężkich i są w 100% biodegradowalne. Oprócz tego lniana pościel jest lekka, ale trwała. Lniane komplety kosztują nieco więcej niż bawełniane, ale komfort i wytrzymałość w dłuższej perspektywie opłacają się. 

Zalety praktyczne to nie wszystko. Lniana pościel to aktualnie najmodniejszy wariant wśród tekstyliów do sypialni. Len nawiązuje do prostego, surowego stylu uwielbianego przez Skandynawów. Jeśli jesteś zwolennikiem hygge lub nowej filozofii lagom, lniana pościel wpisuje się w oba założenia. Produkty z lnu mają charakterystyczną fakturę (nie trzeba ich prasować!), która staje się ozdobą sypialni. Najlepiej komponują się z drewnianymi meblami i dekoracjami w industrialnym stylu. Nie trzeba wielu dodatków, by sypialnia z lnianą pościelą wyglądała ładnie i przytulnie. W tym wypadku możesz pozbyć się narzuty, zastępując ją miłym kocem ułożonym w dolnej części łóżka.

      

Więcej o: