Trend wnętrzarski na 2018 rok - egzotyka. Motywy roślinne są na topie!

Joanna Szczurek
15.03.2018 14:30
W tym sezonie wprowadzamy do naszych mieszkań odrobinę egzotyki. Wzory kwiatowe i roślinne będą pojawiać się na obrusach, tapetach, poduszkach i pościeli. Odświeżą wnętrze twojego mieszkania i sprawią, że będzie wyglądać bardzo oryginalnie.

Poduszki w motywy roślinne

poduszki w motywy roślinnepoduszki w motywy roślinne Pinterest/Camille J/ materiały prasowe

Poduszki w motywy roślinne będą pasować w szczególności do wnętrz przestronnych i jasnych, urządzonych w stylu minimalistycznym. Te poszewki możesz wykorzystać na przykład w pokoju dziennym, szczególnie, jeśli twoja kanapa jest biała lub kremowa. Poduszki w motywy roślinne lub w kwiaty mogą wkomponować się również we wnętrze twojej sypialni, której egzotyczne dodatki dodadzą oryginalności.

Obrusy w motywy roślinne

obrusy w motywy roślinneobrusy w motywy roślinne Pinterest/naim/ materiały prasowe

Egzotyczne motywy pojawiają się również w kuchni. Obrus w roślinne wzory ożywi wnętrze i będzie idealnym wyborem na zbliżające się wiosenne dni. Jeżeli chcesz zaaranżować swoją kuchnię zgodnie z nowymi trendami, postaw w kuchni doniczki z roślinami - im więcej ich w pomieszczeniu, tym lepiej! We wnętrzu, w którym tyle się dzieje, warto zrezygnować z innych dekoracji, żeby uniknąć chaosu. 

Tapety i plakaty w motywy roślinne

tapety i plakaty w motywy roślinnetapety i plakaty w motywy roślinne Pinterest/Sophie Baragwanath/ materiały prasowe

Jeżeli zdecydowałeś się na większe zmiany w swoim mieszkaniu, a motyw roślinny trafia w twój gust, możesz ozdobić ściany tapetą z egzotycznymi wzorami. Ten motyw najbardziej podoba nam się w łazienkach, które wyglądają nowocześnie, ale wciąż przytulnie i oryginalnie. Jeżeli chcesz wprowadzić roślinne elementy do swojego mieszkania, ale nie planujesz dużych zmian, postaw na plakat, który ozdobi ścianę, a po jakimś czasie będziesz mógł zamienić go na inny. 

Więcej o: