Oryginalne doniczki - do postawienia i do zawieszenia

Idzie wiosna, a jeśli wiosna, to i nowa roślinność - do ogrodu i do mieszkania. Świeże kwiaty potrzebują odpowiedniej oprawy. Wybraliśmy najciekawsze doniczki, które udekorują twoje wnętrze. Niektóre ozdobią parapet, a inne... zawiesisz pod sufitem!

Doniczka to świetny przykład produktu, który w idealnej harmonii łączy praktyczność z aspektem estetycznym. Obie rzeczy są tu równie ważne - doniczka musi spełniać swoją rolę, ale musi też być ozdobą wnętrza. Nie wiesz, jakie doniczki są teraz najmodniejsze? Oto cztery typy, które wybraliśmy z polskich sklepów.

DoniczkiDoniczki Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Doniczki ceramiczne o oryginalnych kształtach

Klasyczne tworzywo przybiera nietuzinkowe formy. Doniczki zamieniają się się w smukłe leje, pulchne bąbki, kielichy kwiatów, a nawet... zwierzęta! Aby uzyskać najlepszy efekt, wybierz roślinę, której kształt będzie współgrał z kształtem donicy. 

Doniczki - kosze

Inspiracja Marokiem to silny trend we współczesnym designie. Kosze zamiast donic? Takie rzeczy nie tylko w Marrakeszu! Lekkie tworzywo sprawia, że nawet wielka doniczka nie zagraca mieszkania. Kosz pięknie wygląda nie tylko w sypialni czy w salonie. Spróbuj postawić go w łazience na tle kafelków - satysfakcja gwarantowana!

Doniczki podwieszane

Kto powiedział, że doniczki koniecznie muszą stać na parapecie? Im bardziej oryginalne miejsca, tym lepiej. Regał, podłoga, ściana albo... sufit! Podwieszane donice pozwalają zaoszczędzić miejsce na meblach, wyglądają oryginalnie i wcale nie są trudne w montażu. Aby uniknąć nawiązań do lat 90., zrezygnuj z tradycyjnej paprotki.

Doniczki skrzynkowe

Styl industrialny nadal w modzie, a donice wyglądające jak stare skrzynki to nie tylko wygodny "domek" dla roślin, ale również świetna ozdoba wnętrza. Najlepiej wyglądają na podłodze, ale jeśli dysponujesz dużym regałem z metalowymi akcentami, tam również mogą znaleźć swoje miejsce!

  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.