Wazony, które ozdobią twoje mieszkanie. Najpiękniejsze modele w świetnych cenach

Wazony są jednym z podstawowych elementów dekoracyjnych każdego domu. W końcu aby kwiaty w mieszkaniu wyglądały elegancko i były piękną ozdobą potrzebny jest odpowiedni wazon. W przeciwnym razie nawet najpiękniejszy bukiet nie będzie tak efektowny, jak byśmy chcieli. Znaleźliśmy efektowne modele, które podkreślą urodę kwiatów i będą pasować do wnętrz w różnych stylach.

Wazony do nowoczesnego wnętrza – jakie wybrać?

Nie da się zaprzeczyć, że kwiaty są niepowtarzalną ozdobą każdego wnętrza. Nie wystarczy jednak piękny bukiet, aby kwiaty tworzyły wyjątkową kom pozycję. Niezbędny do tego jest odpowiednio dobrany wazon, który nie tylko pokreśli urok kwiatów, ale także udekoruje wnętrze.

Wybór wazony powinien zależeć od wielkości bukietu oraz stylu mieszkania. Ważne jest także, aby kolor i materiał z jakiego wykonano wazon dobrze komponował się z zarówno z roślinami, jak i innymi elementami dekoracyjnymi.

Typ wazonu warto dobrać w zależności klimatu, jaki panuje w mieszkaniu. Bardzo ważne jest, aby zachować spójność i trzymać się jednego stylu dobierając dodatki do wnętrza. Jeżeli jest ono urządzone w stylu minimalistycznym, proponujemy zakup wazonów w takim samym charakterze, dzięki czemu aranżacja będzie spójna i przemyślana. Do nowoczesnego wnętrza pasują zarówno wazony o prostym, jak i o futurystycznym designie. Ich wspólną cechą jest oszczędność zdobień i prosta forma. Świetnie wyglądać będą zarówno te z przezroczystego szkła, jak i te wykonane z drewna czy ceramiki. 

Nasze propozycje:

Wazony w stylu vintage

Wazon ceramiczny w stylu vintage.Wazon ceramiczny w stylu vintage. Najpiękniejsze wazony do mieszkania. fot. Homebook

Wazony w stylu vintage wyróżniają się wielością zdobień i niestandardowymi formami. Najczęściej spotykane są wazony kryształowe o różnych kształtach dekoracyjnych żłobieniach. Dostępne są również modele porcelanowe, które świetnie wpisują się we wnętrza urządzone antykami. Ciekawą propozycją są również wazony z barwionego, półprzezroczystego szkła, które idealnie pasują do eleganckich wnętrz w tradycyjnym stylu. Takie wazony nawet bez świeżego bukietu będą efektowną ozdobą twojego mieszkania.

Wazony w stylu skandynawskim

We wnętrzach w stylu skandynawskim najlepiej sprawdzą się proste, klasyczne wazony, które podkreślą klimat i estetykę mieszkania. Najlepiej sprawdzą się wazony ceramiczne o jasnych, pastelowych kolorach i delikatnych zaokrągleniach. We wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim prym wiodą wazony o minimalistycznej formie, które nie rzucają się w oczy, a stanowią raczej dopełnienie aranżacji. Świetnie sprawdzą się wazony w odcieniach bieli, szarości, błękitu i czerni.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.