Wielkanocne naczynia i dekoracje z motywem zająca

KM
26.03.2018 14:00
Wielkanoc tuż tuż. Czas pomyśleć o świątecznej dekoracji domu. Na co się zdecydować? Dziś pod lupę bierzemy motyw wielkanocnego zająca, który wniesie do mieszkania niepowtarzalną atmosferę i nada świątecznego charakteru. Przygotowaliśmy dla Was przegląd naczyń oraz dekoracji z tym motywem.

Naczynia z motywem zająca

Naczynia z motywem wielkanocnego zającaNaczynia z motywem wielkanocnego zająca Fot. home&you, okazje.info, kolaż ładnydom

Zając od dawna jest jednym z symboli Wielkanocy. Dlaczego? Symbolizuje płodność, dobrobyt, witalność i przyjęło się, ze przynosi szczęście. Naczynia z motywem zająca będą świetną dekoracją wielkanocnego stołu.

Pojemniki na jajka, talerze z wgłębieniami, miseczki oraz talerze z nadrukiem w postaci królika czy zająca dodadzą uroku na świątecznym stole i umilą czas spędzony w rodzinnym gronie. Z takich naczyń dzieci z pewnością chętniej zjedzą posiłek, a u dorosłych uroczy królik wywoła uśmiech na twarzy.

Do gustu z pewnością przypadnie Wam kubek z wytłoczoną postacią zająca i uchwytem w kształcie ogona. Komplet przyprawników w kształcie królików ozdobią półmisek z faszerowanymi jajkami. Naczynia z motywem zająca podkreślą charakter świąt, dodadzą im delikatności, ale też bajecznego charakteru.

Wielkanocne dekoracje - udekoruj mieszkanie

Dekoracje wielkanocne podkreślą świąteczny klimat w mieszkaniu. Jakie dekoracje wybrać? Figurki królików oraz zajączków, wykonane z porcelany czy dolomitu pięknie ozdobią świąteczny stół, nadając mu rodzinnego atmosfery i uroku.

Podkładki świetnie odnajdą się w kuchni. Ochronią stół przed zabrudzeniami i udekorują pomieszczenie, w którym podczas świątecznych przygotowań naprawdę dużo się dzieje. Serwetki z motywem zająca lub królika podkreślą rodzaj obchodzonych świąt i udekorują miejsce obok talerza.

Poniżej znajdziecie dekoracje z motywem zajączka.