Urządzenia i akcesoria dla fanów jajek - nie tylko na czas Wielkanocy

KZ/KM
04.04.2019 11:30
Jeśli lubisz jajka, na pewno umiesz podawać je na milion sposobów. Znaleźliśmy urządzenia i akcesoria, które ułatwią przygotowywanie ulubionych dań i podsuną nowe pomysły na serwowanie jajek. Przydatne nie tylko w Wielkanoc!

Jajowar i kieliszek, czyli jajka na twardo i na miękko

Jajowar to podstawowe urządzenie, które powinien mieć w kuchni wielki fan jajek. Koszmar zbyt surowych albo zbyt twardych jajek ujawniający się zbiciu skorupki wreszcie się zakończy! Jajowar pozwala na precyzyjne ugotowanie kilku jajek na raz. Wystarczy ułożyć je w urządzeniu i zalać odpowiednią ilością wody - w zależności od tego, czy chcemy wyjąć jajka ugotowane na twardo czy na miękko. Nowoczesne jajowary mają designerski wygląd, będą więc również ozdobą kuchni. Aby zjeść jajko w ładnym otoczeniu, przyda się też ozdobny kieliszek. Obok klasyków na nóżce, wyszukaliśmy bardziej oryginalne modele - idealne nie tylko na wielkanocny stół!

Jajowar i kieliszki do jajekJajowar i kieliszki do jajek Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Jajka oryginalnie sadzone

Zwolenników jajek sadzonych jest prawdopodobnie tyle samo, co zwolenników jajek gotowanych. Może się jednak okazać, że dzięki nowym akcesoriom przekonasz do wersji z patelni dotychczasowych fanów jajowara. Fantazja projektantów urządzeń do kuchni nie zna granic, a silikonowe foremki do jajek są tego najlepszym przykładem. Smażone jajko w kształcie sowy, zachodzącego słońca albo trupiej czaszki to nie żart, ale realny efekt, który możesz uzyskać dzięki tym gadżetom. 

Foremki do jajek sadzonychForemki do jajek sadzonych Kolaż Ładny Dom / Mat. partnera

Jajka w sałatce, na kanapce i nie tylko

Jajka wykorzystujemy solo, ale też jako składnik sałatek, kanapek oraz mnóstwa innych dań, w tym wielu deserów. W kuchni z pewnością przyda się specjalna krajalnica, która zapobiegnie rozsypywaniu się jajka podczas krojenia. Oprócz niej znaleźliśmy również precyzyjne minutniki, miski, które ułatwiają szybkie oddzielanie żółtka od białka, a także naczynia do jajek po wiedeńsku. Są też specjalne kieliszki, dzięki którym wreszcie uda ci się przygotować idealne jajko w koszulce!

Akcesoria do jajekAkcesoria do jajek Źródło: www.instagram.com/toastsforall / Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Więcej o: