TREND: dekoracyjne napisy i naklejki

Motto, myśl przewodnia, sentencja - słowo pisane ma dla większości z nas duże znaczenie, dlatego coraz częściej wprowadzamy je do swojego mieszkania w postaci dekoracyjnego napisu lub naklejki na ścianę. Skąd ten trend? Jakie napisy lub naklejki sprawdzą się najlepiej? Podpowiadamy.

MODNY TREND: dekoracyjne napisyMODNY TREND: dekoracyjne napisy Fot. takeshop, okazje.info, nokaut, kolaż ładnydom

Dla jednych są ozdobą, dla innych czymś więcej. Słowo pisane w aranżacjach mieszkań stało się już nie tylko designem. Ożywia wnętrze, motywuje nas do działania, poprawia humor oraz dodaje optymizmu.

Popularnością cieszą się dekoracyjne napisy w postaci ramek na zdjęcia, lamp lub przestrzennych napisów, które ozdobią komodę. Najczęściej wykonywane są z drewna, sklejki lub styropianu. Odświeżają wygląd pomieszczenia, wprowadzając ciekawy akcent. „Love”, „smile”, „hello”, „family”, „you&me” to kilka z najpopularniejszych napisów. Taka dekoracja świetnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach.

Jaką naklejkę wybrać? W sypialni warto postawić na naklejkę w postaci cytatu, hasła lub miłosnej deklaracji, która doda charakteru wnętrzu i wprowadzi romantyczną atmosferę. Odpowiednie i chwytliwe hasło zapewni dawkę dobrego humoru od razu po przebudzeniu. Fragmenty ulubionych piosenek lub ponadczasowych wierszy wprowadzą trochę refleksji. Kuchnia będzie idealnym miejscem na praktyczne naklejki w postaci cytatu na temat kawy, parującego kubka czy wyrażenia „bon appetit”. Naklejkę możemy umieścić na dowolnej (oprócz silikonowej) powierzchni w domu. Niewielki koszt oraz szybki czas aplikacji sprawił, że zyskują one coraz więcej zwolenników. Naklejki są idealnym sposobem na spersonalizowanie wnętrza i szybką metamorfozę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.