Kolorowe lampy w garażowym stylu: oryginalne formy i żarówki na widoku

Kolorowe lampy to wnętrzarski hit, a najmodniejsze są te metalowe, z kablami i żarówkami na wierzchu. Znaleźliśmy dużo ciekawych modeli, które nadadzą wnętrzu industrialny charakter.

Styl garażowyStyl garażowy Źródło: autor nieznany / Kolaż Ładny Dom

Styl garażowy to miks inspiracji zaczerpniętych z amerykańskich barów z lat 50., i stylu industrialnego. Główne motywy przewodnie to surowe materiały i elementy mechaniczne, które same w sobie stają się dekoracją. Metal, żarówki i kable na widoku, łańcuchy, sznury, śruby i wiatraki - to wszystko znajdziemy w lampach w garażowym stylu. Od klasycznego industrialu różni go przede wszystkim kolor. W tym wypadku odwołujemy się do wystroju typowych amerykańskich barów z czerwonymi kanapami i szafą grającą. Dominują mocne odcienie kolorów podstawowych: niebieskiego, czerwieni i żółci, obok których występują również pochodne: zieleń, pomarańcz, róż czy fiolet.

Kolorowe lampy w stylu industrialnymKolorowe lampy w stylu industrialnym Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Warto zwrócić uwagę na typowo dekoracyjne lampy w oryginalnych kształtach gwiazdy, czy flaminga, które przywołują na myśl szyldy reklamowe i neony z amerykańskich ulic albo przebieralnie gwiazd Hollywood. Wyjątkowo modne są również pojedyncze żarówki na sznurach w różnych wariantach kolorystycznych.    

Nie musisz mieszkać w lofcie, aby móc wykorzystać w swoim wnętrzu tego rodzaju oświetlenie. Kolorowe lampy w garażowym stylu pasują też do klasycznego wystroju (np. żarówki na sznurach podwieszanych do sufitu), skandynawskiego minimalizmu (np. wiszące lampy z metalu) czy retro (np. druciane lampy z odkrytą żarówką). Dekoracyjnego flaminga lub gwiazdę umieść w salonie, w kuchni lub pokoju dziecięcym - efekt gwarantowany! 

Lampy w stylu garażowymLampy w stylu garażowym Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.