Drobne prezenty od zajączka - co podarować rodzinie na Wielkanoc?

26.03.2018 16:30
Choć tradycja darowania prezentów silniej kojarzy się z Bożym Narodzenie, niewielki upominek dla najbliższych zawsze jest miłym akcentem. Jaki prezent dać rodzinie na Wielkanoc? Oto kilka propozycji.

Tradycja prezentów na Wielkanoc związana jest z postacią zajączka, który przejmuje obowiązki dostarczyciela upominków. O ile w Boże Narodzenie znajdujemy je pod choinką, o tyle podczas Wielkanocy prezenty schowane są w różnych miejscach w domu lub w ogrodzie. Tradycja otrzymywania prezentów od zajączka popularna jest przede wszystkim w Niemczech, a w Polsce celebrują ją regiony śląski i wielkopolski. Nawet, jeśli tradycja ta nie jest zakotwiczona w twojej rodzinie, drobny upominek z okazji tak wesołego święta zawsze jest miłym akcentem.

Wiosenny akcent do domu

Prezenty na WielkanocPrezenty na Wielkanoc Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzone jest mieszkanie gospodarzy, dekoracyjna poduszka, oryginalny wazon lub doniczka zawsze będą mile widziane.. Na Wielkanoc wybieraj przedmioty kolorowe i radosne - mogą być typowo okolicznościowe (zając, kolorowe jajko) lub takie, które mogą stanowić miłą dekorację nie tylko podczas dni świątecznych. 

Oryginalne i pożyteczne akcesoria kuchenne

Prezenty na WielkanocPrezenty na Wielkanoc Shutterstock

Obdarowywanych zawsze cieszą również akcesoria, w które sami nigdy by się nie zaopatrzyli (raczej rzadko zdarza nam się pomyśleć o wałku do wycinania ciasta lub silikonowej foremce ma muffinki), ale które ostatecznie się przydają. Atrakcyjnym prezentem dla dziecka jest ciekawe pudełko na kanapki, a dla dorosłego akcesoria do wina. 

Notes lub kalendarz

Prezenty na Wielkanoc - notes lub kalendarzPrezenty na Wielkanoc - notes lub kalendarz Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Ozdobny notes lub kalendarz do postawienia na biurku to sympatyczne przedmioty, które przydadzą się każdemu (grunt to dobra organizacja pracy!). Na Wielkanoc wybierz notesy w pięknych, wiosennych kolorach, tak aby przez cały rok kojarzyły się ze wspólnie spędzonymi chwilami w gronie najbliższych.

Poniżej znajdziesz więcej propozycji prezentów na Wielkanoc.

  

Więcej o:
Komentarze (4)
Zaloguj się
 • fred_die

  Oceniono 3 razy 3

  Najlepszy prezent na wielkanoc to whiskey i święty spokój.

 • Patryk Kowalski

  0

  Bardzo fajne propozycje. Dodałby od siebie aby pamiętać też o jakimś gustownym opakowaniu na upominek. Sam polecam torby prezentowe takie jak te dostępne tutaj e-hurtownia-opakowan.pl

 • Ichtis Arcobaleno

  Oceniono 1 raz -1

  Przydałby się religijny akcent, skoro to święto Zmartwychwstania. Dla dziecka PUDEŁKO NA MODLITWY. Można zamówić z imieniem.

 • Maciej Puto

  Oceniono 8 razy -6

  Prezenty od kogo? Zajączka?
  Aha. Pewnie kolejna polska tradycja jak halloween albo indyk na święto dziękczynienia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX