Jak dobrać stelaż do łóżka [PORADY]

Sen odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę. Ważne jest duże łóżko, wygodny materac, ale także stelaż. Jak dobrać stelaż do łóżka? Co nam zagwarantuje odpowiednio dobrany model? Doradzamy!

Dobieramy stelaż do łóżkaDobieramy stelaż do łóżka Fot. Homebook, okazje.info, kolaż ładnydom

Wybór stelaża jest bardzo ważny. Wbrew pozorom to nie na materacu spoczywa cała odpowiedzialność za nasz nocny wypoczynek. Nasze ciało wywiera nacisk na materac, który przechodzi także na stelaż, który MUSI odpowiednio reagować na ciężar i dopasować się do naturalnych kształtów ludzkiego ciała. Ważne jest, aby wybrać stelaż z twardego, ale giętkiego drewna. Stelaż odpowiedzialny jest także za właściwą pracę materaca, eliminację wilgoci i wentylację, dzięki czemu materac się nie odkształci.

Popularnością cieszyły się stelaże ze sklejki lub metalowej siatki, jednak przestały one spełniać współczesne standardy.Dziś stawiamy na stelaże wykonane ze specjalnych, lekko wygiętych listewek. Wszystkie połączone są ze sobą, często za pomocą grubszej, drewnianej ramy, dzięki czemu łatwo zamontować stelaż na każdym łóżku.

Stelaże wykonywane są z różnych rodzajów drewna. Stelaże z buku doskonale reagują na pracę materaca, są sprężyste, pasują do materaca piankowego lub lateksowego. Modele z drewna sosnowego rozwija się i kładzie na ramie łózka - są twarde, dlatego najlepiej pasują do materacy bonelowych.

Jeśli lubisz w łóżku czytać książki w pozycji półleżącej, warto wybrać stelaż z możliwością regulacji wysokości. Podnieść możemy zagłówek lub część pod nogami, co usprawni krążenie krwi.

Pamiętajmy, że im więcej elastycznych listewek, tym stelaż lepiej reaguje na ciężar ciała. Najbardziej optymalna wysokość stelaża to około 7 cm.

Poniżej znajdziecie różne modele stelaży. Wybierz idealny dla siebie!

Wybraliśmy także najładniejsze łóżka do sypialni. Zobaczcie sami!

Więcej o:
Copyright © Agora SA