Pasy we wnętrzach - modne tekstylia i dodatki

Pasy to aktualnie jeden z najmodniejszych wzorów w aranżacji wnętrz. Zazwyczaj wykorzystuje się go na obiciach mebli, tekstyliach i dodatkach. Jakie warianty kolorystyczne pasów są teraz najbardziej pożądane? Podpowiadamy!

Moda na pasy związana jest z wielkim powrotem trendów z lat 60. To wtedy projektanci ubioru, a także designerzy form użytkowych zaczęli inspirować się sztuką Op Art. Jej cechą charakterystyczną jest wywoływanie złudzeń optycznych, a dzieje się to za pomocą wzorów w kontrastujących ze sobą kolorach, głównie bieli i czerni. W latach 60. takie wzory popularne były na podłogach (czarno-białe kafelki) czy na obiciach mebli.

Pasy w stylu Op ArtPasy w stylu Op Art www.instagram.com/landsharkhope/ www.instagram.com/quebeis/

Pod koniec dekady, wraz z narodzinami nowej kontrkultury młodzieżowej hippisów, zbyt schematyczna biel i czerń już nie wystarczały. Modne stały się wzory psychodeliczne, angażujące dużą ilość kolorów. Mistrzem w tej dziedzinie okazał się Missoni produkujący zarówno ubrania, jak i elementy wystroju wnętrz. Dziś firma włoskiego projektanta prowadzona jest przez kolejne pokolenia, ale nadal dzieli się na modę i sektor "home". To tam znajdziemy najwięcej inspiracji dotyczących najmodniejszych pasów na ten sezon. W 2018 inspirujemy się spontanicznym i zgodnym z naturą stylem życia "hippie". Kolorowe pasy nawiązują do lokalnych, folkowych motywów, które uwielbiała ówczesna młodzież. Hippisów zachwycały również tropikalne i arabskie akcenty - stąd charakterystyczne zestawienia mocnych, ciepłych kolorów.

Pasy we wnętrzachPasy we wnętrzach www.instagram.com/missonihome

Modne pasy najłatwiej wprowadzić do mieszkania za pomocą tekstyliów i dodatków. Wzorzysta poduszka, pokrowiec na fotel lub kanapę, roleta, dywan czy pufa wiążą się z niewielkim wydatkiem, który może zaowocować zupełnie odmienionym wnętrzem. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.