Pasiak - najbardziej polski wzór. Tekstylia

KM
24.04.2018 09:53
Kolorowe pasy, wełniane materiały. O czym mowa? O pasiaku, najbardziej znanym polskim wzorze. Ludowe motywy powracają do łask i świetnie sprawdzą się w aranżacji wnętrz. Czas na wielki powrót do regionalnej kultury i tradycji. Przygotowaliśmy dodatki z motywem pasiaka.

Moda na polski pasiak powraca,Moda na polski pasiak powraca, Fot. agencja gazeta, nokaut, okazje.info, folka, kolaż ładnydom

Materiały w regularne pasy od zawsze podbijały serca Polaków. Początkowo pojawiały się jako deseń na ubraniach, później na tkaninach do dekoracji wnętrz. Znany materiał tworzony był przez wiejskich rzemieślników - z lnu, konopi oraz wełny. Materiały tkano także w domowych gospodarstwach.

Łowicki pasiak przedstawia tęczę kolorów - przeważającą część stanowią czerwienie, zielenie oraz granat. Na niektórych tkaninach pojawiał się także fiolet. W nowoczesnych aranżacjach coraz częściej powracamy do tradycji. Pasiaste materiały stanowią wyrazisty dodatek, energetyzujący aranżację i wprowadzający do wnętrz regionalną kulturę.

Jakie dodatki wybrać? Świetnie sprawdzą się obrazki, tapety, wełniane folkowe pufy, pasiaste poduszki, a także akcesoria kuchenne: naczynia, fartuchy, rękawice czy ścierki. Poniżej znajdziecie kilka wybranych przez nas dodatków.

Komentarze (6)
Zaloguj się
  • ania_m66

    Oceniono 19 razy 7

    mozliwe, ze jestem przewrazliwiona, ale mi sie slowo "pasiak" z oswiecimiem kojarzy :(

  • patra.daria

    Oceniono 4 razy 2

    Paski zawsze są cudne :-). A ta żółta lampa Unfold Muuto to dopełnienie całości. Mam identyczną, także żółtą, powieszoną w pokoju dziecinnym. Ktoś miał świetny pomysł wymyślając łatwą w utrzymaniu, bezpieczną lampę z silikonu i te paseczki na ścianie :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX