Sztuczne rośliny - efektowna dekoracja mieszkania

Nie wymagają podlewania ani specjalnej troski, a dzięki nim w prosty sposób wprowadzisz modne roślinne akcenty do wnętrza. Jeśli więc chcesz odświeżyć wygląd mieszkania, zastanów się nad sztucznymi kwiatami, które zostaną u ciebie na lata, niezależnie od pory roku!

RoślinyRośliny http://theeverygirl.com/ https://sporteluxe.com

Były modne w latach 80. Potem, jeszcze do niedawna, sztuczne rośliny uważano za symbol kiczu. Teraz wracają, lecz w nowej odsłonie. 

Nowoczesne wnętrza w 2018 roku to przede wszystkim te, w których króluje natura! Motywy roślinne pojawiają się dosłownie wszędzie: na obrusach, ścianach, poduszkach czy plakatach. Jednak kluczowym punktem do stworzenia roślinnej oazy w mieszkaniu jest wprowadzenie dużej liczby doniczek z kwiatami! Równie efektowne i dużo mniej absorbujące niż żywe są rośliny sztuczne, które ozdobią wnętrze niezależnie od pory roku. 

Nie więdną, nie chorują i nie przekwitają - to zdecydowanie największe ich zalety. Ponadto mogą się na nie zdecydować nawet osoby, które wyjątkowo nie mają "ręki do roślin". 

Sztuczne rośliny do złudzenia przypominają żywe. Mają naturalnie wyglądające płatki, gięte łodyżki, zachwycają kolorami i doskonale dekorują wnętrze. Znajdziemy je praktycznie w każdym sklepie z florystycznymi dekoracjami. 

Zachwycają storczyki, orchidee, bujne czerwone anturium, draceny, bambusy, a nawet bijące w ostatnim czasie rekordy popularności - monstery. 

roślinyrośliny Instagram/ @arnhem_clothing/ materiały prasowe

Rośliny wstawiamy nie tylko do salonu. Ozdabiamy nimi całe mieszkania. Rośliny będą wyglądały świetnie w kuchni, sypialni, a nawet w łazience. W połączeniu z innymi dekoracjami wykorzystującymi motywy roślinne stworzą efektowną całość. Dzięki ich obecności twoje wnętrza staną się bardziej ciepłe i przytulne. Rośliny wpływają również pozytywnie na nastrój i samopoczucie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.