Jak urządzić mały balkon? 7 pięknych i praktycznych inspiracji

Masz niewielki balkon i wydaje ci się, że nic się nie da na nim zrobić? Wybraliśmy dla was 7 inspirujących aranżacji - podpowiadamy, gdzie kupić pasujące meble, oświetlenie czy dekoracje, które sprawdzą się na małych powierzchniach.

Wąski, nastrojowy balkon

Pierwsza aranżacja, która przypadła nam do gustu, to nastrojowy, niewielkich rozmiarów balkon. Wąskie meble ustawione pod ścianą stwarzają przestrzeń do odpoczynku, a nieliczne rośliny dodają intymności. Doskonale zostało wykorzystane tutaj oświetlenie, które dodatkowo czyni całość bardzo przytulną. 

Osłonięty roślinami

Kolejna piękna propozycja, to balkon osłonięty roślinami, dzięki czemu zyskujemy intymną przestrzeń, w której możemy odciąć się od miejskiego zgiełku. Sztuczna trawa na podłodze dodatkowo ociepla tę przestrzeń i wprowadza jeszcze więcej zieleni. 

Miniaturowa przestrzeń do odpoczynku

Na tym malutkim, zabudowanym balkonie najbardziej spodobało nam się rozplanowanie przestrzeni i dobór mebli. Niewielki stolik montowany do balustrady to strzał w dziesiątkę na małym balkonie. Huśtawka z kolei dodaje wystrojowi lekkości, dzięki czemu przestrzeń nie wydaje się być zagracona.

Przestrzeń pełna kolorów

To z kolei doskonały pomysł na wykorzystanie kolorowych dodatków, które świetnie komponują się z roślinami na balkonie. Dzięki temu całość sprawia wrażenie optymistycznej przestrzeni, w której dobrze się odpoczywa.

Na malutkiej powierzchni

Na tym miniaturowym balkonie mogłoby się wydawać, że nie uda się nic zmieścić. Jednak wybrane meble doskonale wpasowują się we wnęki na tym balkoniku, dzięki czemu powstała wygodna, chociaż mała strefa odpoczynku. A przy niewielkim stoliku z powodzeniem można wypić kawę.

Ściana z roślinami

To bardzo pomysłowe wykorzystanie przestrzeni w pionie. Dzięki drabinkom i stojakom balkonowym możemy udekorować również ściany naszego balkonu, np. organizując niewielki ogródek z ziołami czy kwiatami - reszta powierzchni może zostać zagospodarowana do odpoczynku.

Sprytnie zagospodarowany

Na tym balkonie zdaje się być wszystko - rośliny, fotel do odpoczynku oraz niewielki stolik. Całość wygląda przy tym bardzo schludnie, dzięki czemu, mimo dużej liczby rzeczy, pozostaje przestrzeń do swobodnego poruszania się. 

Więcej o: