Shelfi - nowy trend z Instagrama

Karolina Mucha
06.04.2018 12:00
Czym jest "selfi" wiedzą wszyscy. Autoportrety wykonywane przy pomocy specjalnego kijka stały się popularne na profilach społecznościowych na całym świecie. Teraz, Instagrama podbija kolejny trend. Mowa o "shelfi", czyli fotografowaniu półek! Sprawdziliśmy na czym nowy trend. Czy ma on szansę na taki sukces jak jego poprzednik?

Shelfi – na czym polega najnowszy trend?

Shelfi - nowy trend InstagramaShelfi - nowy trend Instagrama Fot. Homebook, nokaut, kolaż ładnydom

Shelfi to nic innego jak zdjęcie półki. Stylowa aranżacja regałowych półek odgrywa w mieszkaniu ogromne znaczenie. Pośród ładnych rzeczy czujemy się po prostu lepiej. Nowy trend z Instagrama zyskuje coraz większą popularność. W tym medium społecznościowym pod tagiem #shelfi znajdziemy blisko milion zdjęć. W dobie Internetu uwielbiamy chwalić się swoim wyglądem, markowymi przedmiotami, aranżacjami mieszkania, a teraz nawet półek. Oczekujemy pochwał, komentarzy oraz znanych „lajków”.

Jakie półki fotografujemy najczęściej? Prym wiodą domowe biblioteczki, zdjęcia półek w salonie, kuchni oraz kolorowe aranżacje regałów dziecięcych.

Jak stworzyć ładną aranżację shelfi?

Jak stworzyć ładną aranżację shelfi?Jak stworzyć ładną aranżację shelfi? Fot. Homebook, nokaut, okazje.info, partybox, kolaż ładnydom

Pokazujmy to, co chcemy, wyrażajmy siebie. Warto zadbać o stylową aranżację. Bawmy się formą, kolorami, wzorami, a zdjęcia będą wyglądały naprawdę ciekawie. Przedmiotów na półce nie musi być dużo, kluczem do sukcesu jest ich odpowiednia selekcja i efektowne ustawienie.

Półki mamy praktycznie w każdym pomieszczeniu w domu. W kuchni na widoku świetnie sprawdzą się ładne naczynia, kolorowe akcesoria kuchenne, kolekcję ulubionych kubków, a może przedmioty vintage, które dodadzą wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. W pokoju dziecięcym możemy zaprezentować ulubione zabawki malucha, gry planszowe lub kolekcję pluszaków, pokój stanie się przytulny, pastelowy i uroczy. W salonie warto wybrać motyw przewodni lub przedmiot, który szczególnie zwróci na siebie uwagę.

Twoja półka mówi o Tobie!

Twoja półka mówi o TobieTwoja półka mówi o Tobie Fot. Homebook, nokaut, okazje.info, kolaż ładnydom

Z pewnością znacie powiedzenie „pokaż mi swoje biurko, a powiem Ci kim jesteś”. Podobne tyczy się aranżacji półki. Nowy trend pozwala, dzięki jednemu spojrzeniu na fotografię ocenić czy osoba, do której należy zdjęcie lubi artystyczny nieład czy sterylny porządek. Od razu wiadomo czy uwielbia czytać książki czy żyje światem kina, kolekcjonuje figurki, designerskie przedmioty, markowe kosmetyki, rośliny, nagrody, maskotki, a może kubki.

Nie ulegajmy modzie i nie aranżujmy półek przypadkowym kluczem. Najlepiej jeśli wyrażą one naszą osobowość i zainteresowania. Śmiało wrzucajmy shelfi na kanały społecznościowe. Popularność nowego trendu ciągle rośnie, a zdjęcia wzbudzają coraz większą ciekawość Internautów.

Więcej o: