Nowoczesne fotele bujane - relaks i design w jednym

Fotele bujane kojarzą ci się ze starymi meblami z drewna, których nikt już nie używa? Nic bardziej mylnego! Projektanci wzięli na warsztat wnętrzarski klasyk, modernizując jego formę i styl. Fotele bujane w nowoczesnym wydaniu to hit!

Jeśli myślimy o fotelu bujanym, to przed oczami mamy raczej ciemne wnętrze i starszego człowieka z fajką niż nowoczesne mieszkanie z młodymi domownikami. W ostatnim czasie mebel ten przeszedł jednak olbrzymią metamorfozę i ze starego, nudnego siedziska stał się wnętrzarskim hitem.

Nowoczesne fotele bujane

Fotel bujany MPA ROC tap pepitka designerskiFotel bujany MPA ROC tap pepitka designerski Fot. selsey materiały partnera

Nowoczesne fotele bujane wykonane są nie tylko z drewna lub wikliny. Najmodniejsze są modele z tworzywa sztucznego lub z materiałowym obiciem. Warto zwrócić uwagę na fotele z plastiku, które nawiązują do projektu Charlesa i Ray Eamesów dla firmy Vitra z 1950 roku. Siedzisko podtrzymywane jest przez metalowe lub drewniane nogi, które w tym przypadku dodatkowo wyposażone są w płozy. Z pewnością kojarzycie też fotel POANG z IKEA, który teraz doczekał się licznych mutacji, także w wersji bujanej.

Fotel bujany - relaks w domowym zaciszu

Fotel bujany to doskonałe siedzisko, gdy chcesz się zrelaksować. Najlepiej ustaw je w salonie, w towarzystwie stolika, na którym układamy czasopisma lub regału. Ze względu na oryginalny design bujany fotel może również wyróżniać się kolorem. W minimalistycznych wnętrzach postaw na odrobinę szaleństwa, przełamując neutralny wystrój fotelem w modnym turkusie lub różu.

     

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.