Kaktusy - modny motyw wnętrzarski

KM
09.04.2018 13:00
Słońce za oknem zachęca do zmian w aranżacji mieszkania. Coraz chętniej w wystroju wnętrz nawiązujemy do natury i egzotycznej przyrody. Dziś bierzemy pod lupę modny motyw, jakim są kaktusy. Ładne i praktyczne dodatki znajdują coraz większą rzeszę zwolenników.

Kaktusy - modny motyw wnętrzarskiKaktusy - modny motyw wnętrzarski Fot. Homebook, nokaut, okazje.info, kolaż ładnydom

Tropikalne zielenie to nie chwilowy trend. Bardzo często powracają do aranżacji mieszkań, dodając im świeżości, egzotyki, a kolor zielony pomaga się zrelaksować i wyciszyć. Motyw pięknych, zielonych kaktusów to prawdziwy hit podczas wiosny. Po zimie dość mamy szaro-burych aranżacji. Czas wprowadzić do mieszkania energetyczną zieleń!

Dodatki z kaktusami znajdziemy praktycznie w każdym sklepie wnętrzarskim. Motyw jest coraz bardziej popularny, dlatego producenci prześcigają się coraz nowszych propozycjach dla klientów. Do kuchni warto wybrać naczynia z rysunkiem kaktusa. Talerze, kubki oraz miseczki będą ładnie wyglądały razem na stole podczas wiosennych posiłków. Pojemniki kuchenne z kaktusową przykrywką ożywią aranżacje i wprowadzą radosny akcent w kuchni. Naklejki lub magnesy na lodówkę będą nieocenionym pomocnikiem, gdy trzeba zostawić wiadomość dla domowników lub powiesić listę zakupów.

Do salonu czy gabinetu polecamy wybrać rośliny, jeśli jednak nie lubicie pielęgnować kwiatów, świetnie sprawdzą się figurki dekoracyjne z motywem kaktusa. Dla odważnych proponujemy fototapetę. Nie można jednak przesadzić, by ilość kaktusów w mieszkaniu nas nie przytłoczyła. Decydując się na tapetę z motywem kaktusa udekorujmy nią tylko jedną ścianę w pomieszczeniu.

Więcej o: