Jak usunąć sierść z mebli - sprzęty i akcesoria

KM
27.11.2018 08:30
Wielu z nas ma w domu choć jednego zwierzaka. Dają one mnóstwo radości i uśmiechu, jednak ich sierść znajdująca się na meblach może stać się uciążliwa, szczególnie wiosną i jesienią, w okresie linienia. Wiemy, jakie sprzęty i akcesoria pomogą oczyścić meble z sierści pupila.

Te sprzęty i akcesoria pomogą sprzątać sierść pupila z mebliTe sprzęty i akcesoria pomogą sprzątać sierść pupila z mebli Fot. Homebook, okazje.info, nokaut, kolaż ładnydom

Każdy, kto ma czworonożnego przyjaciela, wie, jak ciężko poradzić sobie z sierścią wiosną i latem. Zarówno psy, jak i koty gubią ją w ogromnych ilościach, przygotowując się do ciepłego sezonu. Sierść szczególnie widoczna jest na ubraniach, dywanach i meblach pokrytych materiałowym obiciem: fotelach, kanapie czy pufach.

Zwierzęce włoski wplatają się w materiały, wbijają w obicie i o ile drobną kocią sierść łatwo usunąć mokrą ręką czy szmatką, o tyle usunięcie sztywniejszej sierści psów niektórych ras stanowi nie lada wyzwanie. Czym więc sprzątać sierść? Warto zaopatrzyć się w szczotkę z długimi, gumowymi włoskami, dzięki której łatwo zebrać włoski z różnych rodzajów materiału. Taka szczotka to wydatek około 20-30 zł, a pozwoli łatwo zebrać sierść z kanapy. Do uporania się ze zwierzęcą sierścią świetnie nada się odkurzacz a turboszczotką, który obrotowym ruchem wsysa powietrze, świetnie zbierając sierść nawet z najgęstszych materiałów.

Do najprostszego modelu odkurzacza możemy dokupić specjalną ssawkę do usuwania sierści. Wybierajmy odkurzacze dużej mocy, dzięki czemu sprzątanie nie będzie wymagało znacznego wkładu energii.

Do sprzątania kanapy świetnie sprawdzi się welurowa ssawka - jest skuteczna i naprawdę niedroga. Jeśli dysponujemy czasem, sierść możemy zebrać z materiału za pomocą specjalnej rolki. Pokryta klejem powierzchnia zbierze wszystkie niechciane włoski. Antystatyczne płyny do podłóg oraz pianki do mebli zapobiegną przyklejaniu się sierści do komód, regałów czy podłogi. Taki zabieg usprawni sprzątanie odkurzaczem. 

Powinniśmy także zapobiegać gubieniu sierści przez naszych czworonogów. Regularne wyczesywanie sierści pupila znacznie zaoszczędzi czas, jaki musielibyśmy poświęcić na sprzątanie, zwierzak zaś przyzwyczai się do szczotki i czesanie stanie się dla niego przyjemnością. Sprzęt do czesania pupila powinniśmy dobrać uwzględniając twardość i gęstość jego włosów. Świetnie sprawdzą się szczotki, zgrzebła, grzebienie, rękawice oraz szczotki kauczukowe.

Regularne czesanie pupila sprawi, że zmniejszy się ilość wypadającej sierści, dzięki czemu nasze meble pozostaną czyste, a wybrane przez nas sprzęty i akcesoria pomogą w utrzymaniu idealnego porządku.

Więcej o:
Komentarze (2)
Zaloguj się
  • Magda Moszczyńska

    Oceniono 1 raz 1

    Do usunięcia sierści z jakichkolwiek mebli tapicerowanych najlepiej sprawdza się dwustronna taśma klejąca (ma mocniejszy klej niż rolki do ubrań). A jeśli chodzi o odkurzacze to polecam Dyson Animal (jest kilka różnych modeli, ale Dyson jest naprawdę najlepszy, odkurzacz na całe życie).

  • 0

    Nie znamy się za bardzo na zwierzętach ale całkiem przyzwoicie znamy się na odkurzaczach. I wiemy jedno porządny odkurzacz nie musi mieć mega ilość vatów. teraz istotna jest tzw siła ssania. Oprócz siły ssania ważna jest np wielkość zbiornika, jest to czynnik bezpośrednio wpływający na późniejsze koszty użytkowania odkurzacza, ważny jest również zasięg pracy częste poszukiwania gniazdka, i nie konieczne dopasowane do siebie odległości między nimi mogą być niekiedy problematyczne. Pod tymi i wieloma innymi względami bezkonkurencyjne są odkurzacze Niemieckiego producenta SPRINTUS. Odkurzacz hotelowy SPRINTUS FLOORY spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego użytkownika polecamy na pewno się nie zawiedziecie. zapraszamy www.cleanmed.com.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX