Akcesoria piknikowe: kosze, kocyki, torby termiczne

Wiosna to najlepszy czas na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Optymalna temperatura sprzyja uprawianiu sportu i wycieczkom rowerowym. Przygotowując formę na lato, miło czasem "zboczyć z drogi" relaksując się podczas pikniku! Zgromadziliśmy wszystko, czego potrzebujesz, by posiłek pod chmurką był udany.

Kosze piknikowe

Kosz piknikowy to podstawa. Spakujesz do niego wszystko, co będzie ci potrzebne podczas wycieczki na łono na tury. Najmodniejsze są wiklinowe kosze piknikowe w stylu vintage. Świetnie wyglądają na pastelowych retro rowerach, mają też wygodne uchwyty do przenoszenia kosza, jeśli za miasto wybierasz się samochodem. Dobrym rozwiązaniem są również kosze piknikowe z materiału. Tkanina zazwyczaj jest nieprzemakalna i łatwa do utrzymania w czystości. Nowoczesne kosze mają aluminiowe, składane uchwyty i zapięcia na suwak.

Koce i pledy

Podczas pikniku przyda ci się również duży koc, na którym swobodnie zjesz, wypoczniesz i poczytasz książkę. Wiosną ziemia często jest jeszcze chłodna i wilgotna, dlatego przydatne są specjalne koce z warstwą izolującą lub z nieprzemakalnego materiału. Jednocześnie koc piknikowy nie powinien być zbyt gruby, aby zajmować jak najmniej miejsca. 

Torby termiczne

Udany piknik to także zimne napoje i przegryzki. W torbie termicznej schowasz owoce, ciasto, kanapki, a także wodę i ewentualne napoje wyskokowe. Większość nowoczesnych toreb termicznych utrzymuje niską temperaturę nawet przez kilka godzin. Ważne jest szczelne zapięcie i jakość materiału izolacyjnego, który wyściela torbę. Niektóre mają formę koszyków piknikowych, inne toreb sportowych lub plecaków. Warte uwagi są modele z oddzielnymi kieszeniami na napoje i jedzenie - przy częstym wyjmowaniu np. wody nie wygrzewamy niepotrzebnie pozostałych części.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.