Jak zaaranżować mały balkon, by wyglądał efektownie

Masz mały balkon w bloku i wciąż bezskutecznie próbujesz zaaranżować go tak, żeby wyglądał atrakcyjnie? Mała powierzchnia to nie problem! Wystarczy odrobina kreatywności i dobra inspiracja. Zobacz nasze pomysły na to, jak zagospodarować niewielką przestrzeń balkonową w funkcjonalny sposób.

Romantyczne tropiki

balkonbalkon http://homedecorurbangardenideas.info / materiały prasowe

Tak urządzony balkon będzie wyglądał szczególnie efektownie wieczorami, a to za sprawą ozdobnych świec, lampionów i światełek ogrodowych, zawieszonych na poręczy balkonu. Tropikalnego charakteru doda wykładzina lub dywanik w azteckie wzory oraz rośliny w doniczkach. Jeżeli nie masz czasu na ich podlewanie i pielęgnację, zainwestuj w sztuczne drzewko, które będzie cieszyło oko przez długie lata. Strefa relaksu to niewielki drewniany stolik i dwa krzesła.

Wiosenny relaks

balkonbalkon sjoystudios.com/ materiały prasowe

Taki balkon to podróż do strefy dziecięcych marzeń. Czemu nie zrealizować ich teraz? Do zaaranżowania takiego balkonu nie potrzeba wiele. Jego główną atrakcją jest wisząca huśtawka, która będzie idealnym miejscem do wypoczynku. Balkon zdobi też kwietnik i ściana udekorowana doniczkami. Możesz zasadzić w nich zioła lub kwiaty. Jeżeli na balkonie starczy miejsca, możesz postawić na nim również niewielką drewnianą ławę.

Miejski odpoczynek

balkonbalkon http://homedecorurbangardenideas.info/ materiały prasowe

Ten niewielki balkon będzie miejscem, w którym odpoczniesz, poczujesz harmonię i złapiesz oddech po wyczerpującym dniu. Głównym elementem wystroju balkonu jest duża i wygodna ławka i pufa, na której możesz położyć nogi. Aby dodać całości przytulnego charakteru, ławkę udekoruj miękkimi poduszkami. Całość dopełnią kwiaty, które są nieodłącznym elementem wystroju każdego balkonu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.