Najładniejsze płytki ścienne - przegląd modeli

Układamy je w kuchni oraz w łazience. Płytki ścienne są nie tylko praktyczne, odporne na wilgoć, ścieranie, ale także pełnią funkcję dekoracyjną. Przygotowaliśmy dla was przegląd najładniejszych płytek ściennych z polskich sklepów.

Płytki ścienne - przegląd modeliPłytki ścienne - przegląd modeli Fot. Homebook

Jakie płytki ścienne się sprawdzą? W kuchni bardzo ważną kwestią jest odporność na zabrudzenia. Najlepiej jeśli wybrany przez nas model będzie miał gładką powierzchnię, co ułatwi sprzątanie. W łazience płytki powinny charakteryzować się dużą nasiąkliwością, dzięki czemu w pomieszczeniu nie będzie wilgoci.

Skromne, klasyczne płytki ścienne są ponadczasowe. Jednak fani dobrego designu stawiają na odważniejsze pomysły dekoratorskie. Ogromną popularnością w ostatnim czasie cieszą się płytki w formie mozaiki lub o wzorach heksagonalnych lub patchworkowych. Te modele płytek stanowią element dekoracyjny we wnętrzu, jednocześnie będąc praktycznymi. Wnoszą do wnętrza wyjątkowy charakter i tworzą niesamowitą aranżację w połączeniu z kolorowymi sprzętami w kuchni lub białymi i drewnianymi meblami.

Płytki pasują do każdego wnętrza. W zależności od tego, w jakim stylu mamy urządzone mieszkanie: skandynawskim, minimalistycznym, klasycznym, nowoczesnym czy retro, z pewnością dopasujemy idealny model.

Wybór w sklepach jest naprawdę ogromny. Wybierać możemy nie tylko pośród wzorów. Wedle uznania kupimy płytki w kształcie kwadratów, prostokątów, sześciokątów, małe, duże, błyszczące lub matowe, a nawet płytki imitujące drewno czy kamień.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.