Garderoba marzeń - jak ją urządzić?

Każda kobieta marzy o oddzielnym pomieszczeniu przeznaczonym tylko na ubrania. Jeśli dysponujesz miejscem, by urządzić wymarzoną garderobę, zobacz jak to zrobić! Nasze wskazówki przydadzą się również w odniesieniu do zwykłej szafy.

W stylu Carrie Bradshaw

Jeśli oglądałaś serial "Seks w wielkim mieście" z pewnością pamiętasz scenę porządków w szafie Carrie Bradshaw. Tak bogatej garderoby mogłaby jej pozazdrościć niejedna kobieta. Choć w ubraniach panował lekki chaos, sama aranżacja pomieszczenia była godna uwagi. Warto wyciągnąć z niej wnioski.

  • Długie i wąskie pomieszczenia trzeba przede wszystkim dobrze zorganizować. Meble po obu stronach garderoby powinny być zróżnicowane tzn. zamiast dwóch identycznych regałów, lepiej urozmaicać przestrzeń za pomocą komody, wysokiej szafki na buty, wieszaka na sukienki, zamkniętej części na płaszcze itd. Dzięki temu pokój wyda się ciekawszy i mniej przytłaczający. 
  • Garderoba to zazwyczaj pomieszczenie bez naturalnego światła, dlatego dobre lampy to klucz do sukcesu. Przyda się zarówno oświetlenie wiszące jak i punktowe, podświetlające szafę od wewnątrz. Nie musisz wydawać na to fortuny, wystarczy, że do brzegów regału przymocujesz samoprzylepne łańcuchy LED.

Garderoba w stylu Carrie BradshawGarderoba w stylu Carrie Bradshaw Autor: nieznany / Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Wygodne przechowywanie

W odpowiedniej organizacji garderoby najważniejsze jest funkcjonalne przechowywanie. Jak zrobić, by potrzebne rzeczy zawsze były pod ręką, a ubrania i dodatki "nie znikały" na dnie szafy? Sprzyjają temu dosyć płytkie i szerokie meble, w których wszystko jest w zasięgu wzroku. Nie zawsze jednak pomieszczenie pozwala na tego typu aranżację. Jeśli musisz zdecydować się na głębokie meble - najlepiej, aby miały wysuwane półki i szuflady. Oprócz tego każda rzecz powinna znajdować się na oddzielnym wieszaku. Zanim zaczniesz porządkować garderobę, upewnij się że masz ich odpowiednią ilość! Wąskie, plastikowe wieszaki zajmują mniej miejsca niż drewniane. W funkcjonalnym przechowywaniu pomagają również dodatkowe "organizery" - systemy półek i przegródek uzupełniających szafę. Wykorzystasz je do segregacji butów lub biżuterii.

Co oprócz regałów?

Wymarzona garderoba to nie tylko perfekcyjny porządek i praktyczne meble do przechowywania. Liczy się cała aranżacja, na którą składają się również dekoracyjne meble i dodatki.

  • Lustro - w garderobie nie może go zabraknąć! Najmodniejsze są lustra stojące i w ozdobnej ramie
  • Fotel - na nim położysz ubrania przed ułożeniem w szafie. Przyda się także podczas przymiarek z przyjaciółką.
  • Stołek lub puf - staniesz na nim, by sięgnąć na wyższe półki. Ładnie będzie też na nim wyglądać twoja ulubiona torebka. 
  • Dywan lub wykładzina - w garderobie musi być miękko i przytulnie, ponieważ często chodzi się po niej boso.

Garderoba - aranżacja wnętrzaGarderoba - aranżacja wnętrza Źródło: www.architecturaldigest.com / Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.