Ogród w stylu boho - girlandy, pufy i nie tylko. Wykorzystaj pomysł na wesele w stylu boho!

Lubisz styl boho? Teraz możesz podziwiać go również w ogrodzie! Przygotowaliśmy kilka inspiracji ciekawie zaaranżowanej przestrzeni zewnętrznej z wykorzystaniem kolorowych dodatków. Nasze propozycje możesz też wykorzystać do dekoracji sali weselnej!

Styl boho to współczesna odmiana hippie, która od trendu sprzed lat różni się przede wszystkim wyraźną nutą glamour. Boho łączy barwność i luz hippisów ze współczesną tendencją do realizowania zaplanowanego konceptu. Starannie zaplanowane są zarówno nasze boho-stylizacje, jak i boho-aranżacje wnętrz. I choć nie ma w nich dawnej przypadkowości, kolorowe ubrania, meble i dodatki nadal zachwycają. Styl boho jest przebojowy i "chic" - mimo, że wywodzi się "z ulicy".

Ogrody w stylu boho to trend, który obserwujemy już od pewnego czasu. W Polsce szczególnie modne stały się też śluby w stylu boho. Nasze inspiracje możesz wykorzystać do dekoracji przestrzeni, w której odbędzie się zabawa weselna.  

Girlandy

Najważniejszym elementem aranżacji ogrodu lub wesela w stylu boho są girlandy. Przydadzą się zarówno łańcuchy z żarówek jak i stricte dekoracyjne zawieszki. Motywy w stylu boho to na przykład pióra, pompony, frędzle, liście i mini-flagi. Nawiązują one do stylu indiańskiego i folkloru, którym inspirowali się zarówno hippisi, jak i fani dzisiejszego boho. Girlandy możesz zaczepić o gałęzie albo przywiązać do parasola słonecznego.  Aby zachować porządek, wybierz maksymalnie dwa rodzaje girland.

Girlandy - styl boho w ogrodzie / wesele w stylu bohoGirlandy - styl boho w ogrodzie / wesele w stylu boho Źródło: www.karaspartyideas.com / Autor: nieznany / Kolaż Ładny Dom

Relaks w stylu boho - pufy, poduszki, hamaki

Styl boho to wypoczynek w miejscu, które nie narzuca sztywnych reguł. Dlatego zamiast stołu z szeregiem krzeseł preferuje się miękkie poduchy, pufy, dywany i koce. Aby urządzić siedziska w tym stylu nie potrzebujesz wielkich umiejętności. Wystarczy, że wokół prowizorycznego stolika ze skrzynki po jabłkach rozrzucisz kolorowe akcesoria i... gotowe! Stylowym dodatkiem będzie też bambusowy fotel (boho lubuje się we wszystkim co naturalne i tropikalne) lub hamak. Podobną aranżację możesz zastosować w ogrodzie przy sali weselnej - goście będą mieli miejsce do relaksu, a może nawet krótkiej drzemki między kolejnymi "idziemy na jednego".

Ogród i wesele w stylu bohoOgród i wesele w stylu boho Źródło: www.modcloth.com / Autor: nieznany / Kolaż Ładny Dom

Boho tkwi w szczegółach

Sukces całego przedsięwzięcia jak zwykle tkwi w szczegółach. W stylu boho detale są szczególnie ważne - efekt pięknych łańcuchów i miękkich poduch dopełni zastawa w stylu boho, a w przypadku wesela dodatkowo dekoracja tortu. W stylu boho chodzi przede wszystkim o luz, dlatego kolorowe talerzyki i kubki z papieru będą w tym wypadku mile widziane. Przydatne mogą się też okazać kolorowe pikery do kieliszków - wtedy żaden z gości twojego przyjęcia nie pomyli swojego napoju. Modne motywy to lamy, kaktusy, kwiaty i inne akcenty roślinne.

Ogród w stylu boho / wesele w stylu boho - dekoracja stołuOgród w stylu boho / wesele w stylu boho - dekoracja stołu Źródło: www.100layercake.com / www.weddingwire.com

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.