Styl etno w twoim mieszkaniu

Styl etno to przede wszystkim egzotyczny klimat, wzory i symbole kultur z różnych krańców świata. Jeżeli nie przepadasz za nowoczesnym minimalizmem ani za zbyt eleganckim wystrojem wnętrz, styl etno to coś dla ciebie! Mieszkania urządzone w ten sposób są przytulne, ale też bardzo stylowe i oryginalne.

styl etno w mieszkaniustyl etno w mieszkaniu lushome.com/ http://www.chairsify.com

Azteckie wzory, kolory Maroka, kwieciste tkaniny i surowe, drewniane meble. Styl etno to naleciałości różnych kultur, połączone ze sobą w jednej przestrzeni. Ta zbitka kultur i wzorów wbrew pozorom wygląda imponująco! Należy jednak zastosować się do kilku zasad, aby do aranżacji wnętrza nie wkradł się nieład. Te na pozór przesycone kolorami i deseniami pomieszczenia powinny być przemyślane w taki sposób, żeby cieszyły oko.

Na początek zadbaj o odpowiednią bazę dla dekoracji. Wzorzyste i kolorowe ozdoby będą wyglądały najlepiej na prostym i surowym tle. Meble w stylu etno są drewniane, widać na nich naturalną strukturę - słoje czy sęki. Są też bardzo proste - ich forma nie powinna przytłoczyć wnętrza. Do tego dobieramy jasne zasłony lub rolety z bambusa, które świetnie podkreślą etniczny klimat.

Aranżując wnętrza w stylu etno nie zapomnij o żywych roślinach. Szczególnie dobrze będą wyglądały rośliny egzotyczne. Jeżeli nie masz czasu zajmować się roślinami, możesz zainwestować w ich sztuczne odpowiedniki, które wyglądają jak prawdziwe, a nie wymagają pielęgnacji, dzięki czemu przez długi czas będą ozdobą twojego mieszkania. 

Poniżej znajdziesz dodatki w stylu etnicznym.

Więcej o: