Meble blisko natury - korzenie i słoje na widoku są w modzie!

Kasia Żechowicz
08.10.2019 10:30
W wystroju wnętrz coraz modniejsze stają się meble eksponujące naturalny wygląd materiałów. Co to znaczy? Stawiamy na nieobrobione drewno i surowe tkaniny. Wybraliśmy najpiękniejsze meble inspirowane naturą!

Moda na naturalność opanowała nie tylko branżę ubrań i gastronomii (trend eko, vege). Coraz mocniej widać ją również w dziedzinie designu! Meble i dodatki nie muszą już być idealnie wyszlifowane i z połyskiem - wręcz przeciwnie. Preferuje się naturalny wygląd drewna i innych surowców. Słoje i pęknięcia uważane są za atut, a nie wadę obniżającą jakość mebla. Modne są również surowce "po przejściach" - deski noszące znamiona wcześniejszego użytkowania i fragmenty z odzysku.

Meble i dodatki

Meble "blisko natury" to kierunek, który widać też w polskim designie. Stołek autorstwa Studia Vitamina D wykonany z pieńka i trójkątnej podstawy to jeden z najlepiej rozpoznawalnych przykładów nowej tendencji. Na rynku znajdziemy również inne meble w podobnym stylu, szczególnie warto zwrócić uwagę na modele o niżej wymienionych cechach.

Modne surowce: drewno, bambus, juta

Kolory: naturalne, stare przebarwienia

Formy: naśladujące naturę, np. półki imitujące gałęzie, podstawa stolika w formie korzeni

Modne akcenty: pień jako stołek, plaster pnia jako dekoracja ścienna lub podstawka

Ceramika: talerze z fakturą, dzbany i wazony naśladujące drzewa i rośliny

Oświetlenie

Dużą rolę w tworzeniu klimatu wnętrza odgrywa oświetlenie. W tym wypadku motyw natury może przejawiać się nie tylko w surowcach, ale również w kształcie lampy. Najczęściej naśladuje ona gałęzie drzew lub liście. Mimo metalowej lub szklanej oprawy oświetlenie wprowadza do wnętrza cząstkę świata przyrody. Oświetlenie "blisko natury" jest nowoczesne i stylowe, a jednocześnie zgodne z najnowszym trendem.

Modne formy: kształt gałęzi, liści

Modne akcenty: żarówki na widoku przypominające pąki drzew

Lampa na wełnianym kabluLampa na wełnianym kablu Fot. Homebook, materiały partnera

 

Więcej o: