Pościel do pokoju dziecięcego - wygoda i urocze wzory

Klaudia Jakubiuk-Żukowska
24.04.2018 13:40
Urządzanie pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli jest to pierwszy potomek. Każda przyszła mama chce, aby pokój malucha był nie tylko praktycznie urządzony, ale również ładny. To ważne, żeby dobrze czuło się w nim zarówno dziecko, jak i jego opiekun. Ważnym elementem wyposażenia pokoiku jest łóżeczko czy przewijak, ale należy również pamiętać o wygodnej i bezpiecznej pościeli. W końcu to w niej twoje dziecko spędza najwięcej czasu w pierwszych miesiącach życia. Jak wybrać najlepszą? Podpowiadamy!

Ważnym elementem pokoiku maluszka jest wygodna pościel. Powinien to być przemyślany wybór ze względu na jej wygląd - chcemy, żeby pasował do wystroju - ale na pierwszym miejscu powinien stać jej skład! Czym się kierować, aby kupić najlepszy produkt?

Pościel do pokoju dziecięcegoPościel do pokoju dziecięcego materiały partnera

Komfort i bezpieczeństwo, a spokojny sen

Ważne, aby zwrócić uwagę czy pościel posiada bezpieczne zapięcia - od guzików, które mogą się oderwać i stanowić niebezpieczeństwo, lepszy będzie schowany suwak. Ważne jest również wypełnienie pościeli, pamiętaj żeby wybierać tworzywo, które nie powoduje uczuleń, jest sprężyste, lekkie i miękkie, ale nie odkształca się szybko.

Jeśli chodzi o poszwy, wybieraj produkty bawełniane, dzięki nim będziesz miała pewność, że skóra malucha będzie oddychała, co zapewni mu komfort i lepszy sen. Zawsze sprawdzaj, czy pościel i poszwy oraz inne elementy wystroju pokoju dziecięcego, posiadają odpowiednie atesty, są opracowane we współpracy z dermatologiem i nie uczulają. Jeśli tak, możesz mieć pewność, że będą one bezpieczne i przystosowane do wrażliwej skóry malucha. Unikaj produktów, które mają w składzie sztuczne barwniki lub szkodliwe substancje chemiczne!

Jakie barwy wybrać, żeby urządzić dziecku stylowy pokoik? Wszystko zależy od jego kolorystyki. Zwyczaj, że dla dziewczynek wybieramy rzeczy różowe, a dla chłopców niebieskie już dawno odszedł w niepamięć. Dla dziewczynki równie dobrze możesz wybrać szarości, a dla chłopca mocniejsze kolory - czerwień, żółty, zielony oraz brązy. Niech pokój dziecięcy będzie radosny - to poprawi humor zarówno tobie, jak i dziecku. Wybieraj wzory, a jeśli wolisz jednolite kolory, niech będą to żywe barwy lub pastele.

Więcej o: