Blachodachówka modułowa czyli dachy modułowe

Podczas budowy domu, jedną z priorytetowych kwestii jest wybór blachodachówki. Każdemu zależy, by była trwała i solidna, dzięki czemu dom będzie bezpieczny. Ważne są również kwestie estetyczne. Sprawdziliśmy jakie właściwości i zalety ma dach modułowy.

Dach modułowy czyli blachodachówka modułowa co to takiego?

Dach modułowy VenecjaDach modułowy Venecja Fot. Budmat

Zbuduj dom szyty na miarę! To najlepsze hasło, by określić czym jest dach modułowy. To świetna alternatywa dla blachy w arkuszach. Jeśli dom ma skomplikowany dach, z wieloma załamaniami, wybór jest prosty. Prezentowane przez nas dachy modułowe tworzone są ze stali, czyli jednego z najtrwalszych materiałów, które dadzą poczucie bezpieczeństwa. Oprócz tego materiał jest przyjazny środowisku.

Jak układać dachówkę modułową?

Można to porównać do układania puzzli. Dachówka modułowa składa się z wielu arkuszy o niedużych rozmiarach, dzięki czemu można dopasować materiał do dachu, a przycinanie fragmentów ograniczone zostaje do minimum.

Ważne jest, by do ułożenia blachodachówki modułowej wybrać solidnego dekarza, który odpowiednio wykona swoją pracę tak, żeby pomiędzy modułami nie postały szczeliny. Dokładność zapewni, że wilgoć nie przedostanie się do wnętrza budynku.

Pomysły na modną ścianę z kamienia. Dowiedz się więcej >>

Zalety blachodachówki modułowej

Dachówka modułowa MuranoDachówka modułowa Murano Fot. Budmat

Blachodachówka modułowa ma szereg zalet. Przede wszystkim towar dostępny jest u producenta od ręki. Moduły umieszczone są na paletach i mają standardowe wymiary, nie ma problemu z dokupieniem dodatkowych arkuszy. Nie musimy znać dokładnych wymiarów dachu. Wystarczy orientować się co do powierzchni kwadratowej dachu. Materiał na standardowej wielkości dach mieści się na jednej palecie.

Właściwości blachodachówki modułowej

Każdy moduł jest lekki i nie zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu transport jest prosty i wygodny. Nie potrzebny jest specjalistyczny sprzęt do przenoszenia materiału, ani kilkuosobowa ekipa dekarska.  Budmat zadbał także o fabryczne otwory montażowe, które skracają czas pracy na dachu i pozwalają na precyzyjne łączenie arkuszy.

Każdy model blachodachówki modułowej marki Budmat wykonany jest z bezpiecznego materiału, unikatowych powłok, które pełnią funkcję dekoracyjną, ale też chronią produkt przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych.

Jaką blachodachówkę wybrać? Sprawdź >>

Blachodachówka modułowa - cena

Podczas układania blachy modułowej powstaje najmniej odpadów, którą szacuje się na około 5% partii towaru. To zdecydowanie najbardziej oszczędne rozwiązanie. Dodatkowo producent zapewnia o możliwości korekty całej połaci dachu już po połączeniu arkuszy. Jeśli chcecie zamontować okno dachowe, nie ma konieczności demontażu całej połaci dachu, wystarczy zdjąć jedynie moduł znajdujący się w interesującym was miejscu.

Ceny dachówek zależą od producenta, modelu, wykończenia powierzchni, a nawet koloru. Najtańsze modele kupimy już od 28 zł, a za najdroższe będziemy musieli zapłacić nawet 150 zł za m².

Skuteczne sposoby na walkę z gołębiami >>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.