Blachodachówka modu³owa czyli dachy modu³owe

KM
27.04.2018 10:19
Podczas budowy domu, jedn± z priorytetowych kwestii jest wybór blachodachówki. Ka¿demu zale¿y, by by³a trwa³a i solidna, dziêki czemu dom bêdzie bezpieczny. Wa¿ne s± równie¿ kwestie estetyczne. Sprawdzili¶my jakie w³a¶ciwo¶ci i zalety ma dach modu³owy.

Dach modu³owy czyli blachodachówka modu³owa co to takiego?

Dach modu³owy VenecjaDach modu³owy Venecja Fot. Budmat

Zbuduj dom szyty na miarê! To najlepsze has³o, by okre¶liæ czym jest dach modu³owy. To ¶wietna alternatywa dla blachy w arkuszach. Je¶li dom ma skomplikowany dach, z wieloma za³amaniami, wybór jest prosty. Prezentowane przez nas dachy modu³owe tworzone s± ze stali, czyli jednego z najtrwalszych materia³ów, które dadz± poczucie bezpieczeñstwa. Oprócz tego materia³ jest przyjazny ¶rodowisku.

Jak uk³adaæ dachówkê modu³ow±?

Mo¿na to porównaæ do uk³adania puzzli. Dachówka modu³owa sk³ada siê z wielu arkuszy o niedu¿ych rozmiarach, dziêki czemu mo¿na dopasowaæ materia³ do dachu, a przycinanie fragmentów ograniczone zostaje do minimum.

Wa¿ne jest, by do u³o¿enia blachodachówki modu³owej wybraæ solidnego dekarza, który odpowiednio wykona swoj± pracê tak, ¿eby pomiêdzy modu³ami nie posta³y szczeliny. Dok³adno¶æ zapewni, ¿e wilgoæ nie przedostanie siê do wnêtrza budynku.

Pomys³y na modn± ¶cianê z kamienia. Dowiedz siê wiêcej >>

Zalety blachodachówki modu³owej

Dachówka modu³owa MuranoDachówka modu³owa Murano Fot. Budmat

Blachodachówka modu³owa ma szereg zalet. Przede wszystkim towar dostêpny jest u producenta od rêki. Modu³y umieszczone s± na paletach i maj± standardowe wymiary, nie ma problemu z dokupieniem dodatkowych arkuszy. Nie musimy znaæ dok³adnych wymiarów dachu. Wystarczy orientowaæ siê co do powierzchni kwadratowej dachu. Materia³ na standardowej wielko¶ci dach mie¶ci siê na jednej palecie.

W³a¶ciwo¶ci blachodachówki modu³owej

Ka¿dy modu³ jest lekki i nie zajmuje du¿o miejsca, dziêki czemu transport jest prosty i wygodny. Nie potrzebny jest specjalistyczny sprzêt do przenoszenia materia³u, ani kilkuosobowa ekipa dekarska.  Budmat zadba³ tak¿e o fabryczne otwory monta¿owe, które skracaj± czas pracy na dachu i pozwalaj± na precyzyjne ³±czenie arkuszy.

Ka¿dy model blachodachówki modu³owej marki Budmat wykonany jest z bezpiecznego materia³u, unikatowych pow³ok, które pe³ni± funkcjê dekoracyjn±, ale te¿ chroni± produkt przed szkodliwym dzia³aniem warunków atmosferycznych.

Jak± blachodachówkê wybraæ? Sprawd¼ >>

Blachodachówka modu³owa - cena

Podczas uk³adania blachy modu³owej powstaje najmniej odpadów, któr± szacuje siê na oko³o 5% partii towaru. To zdecydowanie najbardziej oszczêdne rozwi±zanie. Dodatkowo producent zapewnia o mo¿liwo¶ci korekty ca³ej po³aci dachu ju¿ po po³±czeniu arkuszy. Je¶li chcecie zamontowaæ okno dachowe, nie ma konieczno¶ci demonta¿u ca³ej po³aci dachu, wystarczy zdj±æ jedynie modu³ znajduj±cy siê w interesuj±cym was miejscu.

Ceny dachówek zale¿± od producenta, modelu, wykoñczenia powierzchni, a nawet koloru. Najtañsze modele kupimy ju¿ od 28 z³, a za najdro¿sze bêdziemy musieli zap³aciæ nawet 150 z³ za m².

Skuteczne sposoby na walkê z go³êbiami >>

Wiêcej o:
Komentarze (7)
Zaloguj siê
  • kmwsm

    Oceniono 4 razy 4

    U mnie w Kanadzie tylko papa na dach.

  • noltenick

    Oceniono 2 razy 2

    Blacha nie nadaje siê nawet na parapet a co dopiero na dach. 0 zalet oprócz tego, ¿e lekka. No ale siê produkuje to trzeba jako¶ to sprzedaæ. Szkoda pieniêdzy na byle co.

  • tywinlannister

    Oceniono 1 raz 1

    Nie ma nic o wadach blachodachówki, a warto by by³o wspomnieæ, ¿e jednak w porównaniu do ceramiki to przegrywaj± one w kwestii jako¶ci. Przede wszystkim s± s³abe akustycznie - ka¿dy odg³os uderzeniowy czy choæby deszcz jest s³yszalny na poddaszu. Poza tym blacha mocno siê nagrzewa w lecie, a bezw³adno¶æ termiczn± ma praktycznie zerow±. Jedyny plus to cena, ale tak jak ju¿ kto¶ napisa³ - du¿e dachówki ceramiczne typu Alegra nie wychodz± jako¶ dramatycznie drogo, a jako¶æ jednak jest zdecydowanie wy¿sza.

  • Oceniono 1 raz 1

    Rozrzut cenowy jest absurdalnie du¿y. 28 z³ za m2 to chyba jaka¶ blacha bez zabezpieczenia firmy nonejm :P Rozs±dna cena za pokrycie to 50-80 z³ za m2. Tyle ¿e w tej cenie mie¶ci siê ju¿ równie¿ dachówka ceramiczna - choæby du¿e dachówki ceramiczne typu Orea czy Alegra. Im wiêksza dachówka tym l¿ejsze pokrycie (na metrze kwadratowym), wiêc i z kosztów wiê¼by mo¿na nieco zej¶æ.

  • plastikpiokio

    Oceniono 5 razy -1

    sam se postaw.

Aby oceniæ zaloguj siê lub zarejestrujX