Pikowane łóżka - nie tylko do sypialni w stylu glamour

Pikowane łóżka to wnętrzarski hit, kojarzony głównie z sypialniami w stylu glamour. Modny akcent teraz pojawia się w nowej odsłonie, nawiązującej do stylu retro i skandynawskiego minimalizmu.

Pikowane łóżka do tej pory kojarzyły się głównie z sypialniami w stylu glamour. Połyskujące materiały, olbrzymi zagłówek i sąsiedztwo dekoracyjnych lamp z barokowymi zawijasami sprawiały, że pikowanie wydawało się ciężkie i pretensjonalne. Teraz modna technika szycia ponownie wraca na wokandę, ale w zupełnie nowej odsłonie. Najmodniejsze są łóżka w kolorystyce nawiązującej do stylu retro i w prostych formach celebrujących skandynawski minimalizm.

Skandynawski minimalizm

Meble w stylu skandynawskim charakteryzują się prostą i uniwersalną formą, pasującą do każdego wnętrza. Pikowanie z pozoru zaburza ten porządek, ale nie w wersji, którą znaleźliśmy u Scandisofa. Proste zagłówki i neutralna kolorystyka z dominacją szarości sprawiają, że pikowane łóżka wydają się lekkie i bezpretensjonalne. Najlepiej zestawić je z dyskretnymi meblami z drewna i prostym oświetleniem z żarówkami w stylu Edisona.

Łóżko pikowane w stylu skandynawskimŁóżko pikowane w stylu skandynawskim Źródło: www.adairs.com.au / Kolaż Ładny Dom / Mat. partnera

Kolory w stylu retro

Styl retro z lat 50. to przede wszystkim charakterystyczne formy o zaokrąglonych rogach i pastelowa kolorystyka. Jeśli pamiętasz design salonu bohaterki z "Edwarda Nożycorękiego" to już wiesz, które odcienie są teraz najmodniejsze. Pistacjowy, blady róż i zgniła zieleń rządzą nie tylko w salonie, ale również w sypialni. Pikowane łóżka w takich wariantach prezentują się łagodnie, a w towarzystwie innych mebli w stylu retro, stworzą wyjątkowo stylową aranżację. Możesz połączyć je też z dodatkami w nowoczesnym klimacie. Współczesne retro świetnie współgra z metalowymi lampami i industrialnymi stolikami.

Pikowane łóżko w stylu retroPikowane łóżko w stylu retro Źródło: www.domino.com / Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.