Róż we wnętrzach wraca do mody. Jak sobie z nim poradzić?

Kasia Żechowicz
26.04.2018 16:50
Różowe meble i dodatki wracają do mody. Wszystko za sprawą nowej stylistyki, która "odczarowuje" dziewczęcą naturę tego koloru. Zobacz, co zrobić, by róż we wnętrzach wyglądał modnie i stylowo.

W tym sezonie róż wraca do mody pod postacią zgaszonych odcieni, które nie mają nic wspólnego z kiczowatym lub dziecinnym profilem tego koloru. Najmodniejsze są różowe meble w stylu klasycznym i retro. Gdzie znaleźć odpowiednie meble? Poniżej zamieszczamy kilka konkretnych propozycji do salonu i jadalni. 

Róż w salonie

Różowa kanapa w salonieRóżowa kanapa w salonie Źródło: www.bloglovin.com / Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Różowa kanapa w salonie to dobry pomysł, ale tylko jeśli znajdziesz dla niej odpowiednie "towarzystwo". Pudrowy róż albo "millennial pink" to wnętrzarskie hity, a najlepiej prezentują się z połączeniu z bielą, beżem, brązami i złotem. Klasyczny styl mebli sprawia, że róż traci swój dziecinny charakter, a staje się elegancki i szlachetny. Jasny odcień dobrze przełamać również czarnymi dodatkami - najlepsze są mocne akcenty w okolicach kanapy (np. stolik kawowy) lub na ścianie (kinkiet, rama obrazu). Z kolei złoto wydobywa z różu wszystko to co najlepsze. Aktualnie szczególnie modne są złote żyrandole, świeczniki i patery. Wybierając tekstylia, unikaj wzorów, które mogą kojarzyć się z pokojem dziecięcym np. pasków albo drobnych, geometrycznych deseni.

Różowe fotele w jadalni

Różowe krzesła do jadalniRóżowe krzesła do jadalni Źródło: www.instagram.com/fashionismo/ Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Róż świetnie pasuje również do jadalni, a krzesła i fotele w odcieniu "millennial pink" mają coraz więcej fanów. Restauracja Sketch w Londynie w całości urządzona w tym kolorze to hit Instagrama. Róż pasuje zarówno do klasyki (patrz wskazówki róż w salonie), jak i do estetyki retro. Charakteryzuje się ona opływowymi kształtami, pikowaniem, akcentami z drewna i miedzi. Możesz wybrać wszystkie krzesła w jednym kolorze lub zróżnicować odcienie różu - jak to zrobić? Pisaliśmy o tym w artykule Kolorowe krzesła w jadalni - jak je łączyć, by do siebie pasowały?

Poniżej znajdziesz więcej różowych mebli idealnych do salonu, jadalni i innych pomieszczeń.