Hamak do ogrodu i na taras

27.04.2018 12:00
Jeśli lubisz błogi letni wypoczynek, z pewnością docenisz wygodę hamaka. Jego potencjał wieki temu odkrył Krzysztof Kolumb, a wiszące łóżko do dziś nie wyszło z mody.

Trudno się na niego wspiąć i trudno zejść bez chwili zawahania, jednak gdy leży się już w hamaku, wrażenia są cudowne! Wiszące łóżko powstało prawdopodobnie na Wyspach Karaibskich. Zachwycił się nim Krzysztof Kolumb, który żeglował do Ameryki i regularnie przywoził stamtąd lokalne "nowinki". Hamaki bardzo spodobały się hiszpańskim żeglarzom, którzy zaczęli na nich sypiać na statkach. Hamaki świetnie sprawdzały się również w tropikach, gdzie robactwo i insekty potrafiły mocno uprzykrzać życie. 

Dziś hamaki kojarzą się z błogim relaksem. Są wygodne, można w nich wypoczywać na świeżym powietrzu, a powolne bujanie uspokaja zmysły. Niektórzy twierdzą, że ruch hamaka przypomina bujanie w kołysce, dlatego wywołuje tak pozytywne emocje. 

Hamaki do ogrodu

Hamak ogrodowy,Hamak ogrodowy, Shutterstock

Do ogrodu wybierz klasyczny hamak z siatki lub materiału. Przymocuj go pomiędzy drzewami i ciesz się niezakłóconym wypoczynkiem. Modne są kolorowe hamaki w paski, jak również klasyczne beżowe modele z siatką i ozdobnymi frędzlami.   

Hamaki ze stojakiem na taras

Hamak na stojaku,Hamak na stojaku, Shutterstock

Przymocowanie klasycznego hamaka na tarasie jest nieco utrudnione, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest model wolnostojący. Takie wiszące łóżko posiada specjalny stojak zastępujący pnie drzew. Hamak wolnostojący możesz też ustawić w ogrodzie. Oprócz modeli z drewna, występują też regulowane stojaki z metalu. 

Więcej o:
Komentarze (5)
Zaloguj się
 • poorpoora

  Oceniono 6 razy 6

  Za dawnej Polski byly lacinskie makaronizmy, za zaborow francuskie. Teraz Polak czuje sie lepszy jak wplecie angielszczyzne. Makaronizmy to taki nasz must have najwidoczniej. Anglicy na pewno polszczyzne wplataja w swoje sentances. Jestem tego bardzo sure

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 3 razy 3

  Ja nie must żaden hejf. Ja Polak.

 • albrecht_kalba

  0

  Czołem "Must Have Sneakersy ASAP", jedna uwaga, hamak nie jest wygodny. Ja z autopsji, a Wy pewnie z broszur reklamowych.

 • Karolina Henschke

  Oceniono 1 raz -1

  do ogrodu świetnie pasują:
  tegusta.pl/sklep/zestaw-napojow-sloj-kufle-country-style/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX