Jak urządzić malutki pokój dla dziecka? Podpowiadamy, jakie meble wybrać

Na pokój dziecięcy zwykle przeznaczamy jedno z mniejszych pomieszczeń w mieszkaniu czy domu. Jednak jak zagospodarować niewielką przestrzeń tak, by spełniała oczekiwania malucha? Meble dopasowane do potrzeb dziecka to ważny element - podpowiadamy, jakie wybrać.

Jak urządzić malutki pokój dla dzieckaJak urządzić malutki pokój dla dziecka fot. IKEA

Dla malutkiego dziecka wystarczy niewielki pokoik, w którym pomieszczą się wszystkie rzeczy dziecka. Jednak wraz z wiekiem, rosną także potrzeby pociechy. W pokoju przedszkolaka czy starszego dziecka musi znaleźć się miejsce do nauki, snu, zabawy oraz przyjmowania gości. 

Jak pomieścić to wszystko na małej przestrzeni? Przede wszystkim warto skupić się na znalezieniu wielofunkcyjnych mebelków. Doskonale sprawdzi się np. piętrowe łóżko, pod którym zostanie umieszczone biurko lub takie z wmontowaną szafą na ubrania. Innym ciekawym pomysłem jest zastąpienie klasycznego biurka blatem montowanym do ściany, dzięki czemu zaoszczędzimy dodatkowo miejsce. Równie funkcjonalne będą wszelkiego rodzaju pufy i siedziska z ukrytymi pojemnikami, np. na zabawki. 

Wybór odpowiednich mebli i systemów przechowywania to jeden z ważniejszych etapów planowania pokoju dziecięcego. Starajmy się szukać wielofunkcyjnych rozwiązań, które mogą też "rosnąć" razem z dziećmi, dzięki czemu unikniemy częstych remontów w pokoju malucha. Z kolei wybór odpowiednich kolorów i dekoracji nie tylko nada ostatecznego charakteru pomieszczeniu, ale także pozwoli na optyczne powiększenie przestrzeni. 

Poniżej wybraliśmy dla was kilkanaście przykładów funkcjonalnych mebli i dodatków, które pozwolą w niewielkim pokoju stworzyć przestrzeń sprzyjającą rozwojowi dziecka. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.