Jak zorganizować przyjęcie komunijne w domu?

Przyjęcie komunijne w domu to alternatywa dla uroczystości organizowanych w restauracji. Wymagają większej ilości pracy, ale dają nam możliwość dowolności w kwestii organizacji przyjęcia. Zobacz, jak przygotować przyjęcie komunijne, które zachwyci twoich gości!

dekoracje na komuniędekoracje na komunię materiały prasowe

Przyjęcie komunijne organizowane w domu ma sporo plusów. Sami decydujemy o menu i dekoracjach, a atmosfera będzie z pewnością będzie bardziej swobodna. Wiąże się to również z mniejszymi kosztami, dlatego jeżeli jesteś gotowy na odrobinę pracy, czytaj dalej! 

Pierwsza komunia święta to ważny dzień w życiu dziecka. Dlatego warto postarać się, by była niezapomniana. Pierwszym punktem przygotowań powinno być zaplanowanie menu. Powinno składać się z dania głównego, deseru, przekąsek oraz tortu komunijnego. Możesz pięknie ozdobić tort, dzięki specjalnym opłatkom, które możesz kupić przez internet. Ciekawym pomysłem będzie również podanie muffinek w specjalnych osłonkach, kolorystycznie dobranych do reszty dekoracji. Efektownie wyglądać będą również stojaki na babeczki oraz dekoracyjne pikery, którymi możesz ozdobić zarówno tort, jak i inne łakocie.

Ważnym elementem przygotowań będzie też udekorowanie mieszkania. Najlepiej będzie, jeśli utrzymasz całość w jasnej, stonowanej kolorystyce. Pięknie wyglądać będą kremowe rozety, srebrne puszki z białymi kwiatami, szklane ozdoby czy białe serwetki. Istotne jest też odpowiednie udekorowanie stołu. Dzięki efektownym dodatkom czas spędzony przy posiłku będzie dużo przyjemniejszy. W tym celu udekoruj stół ażurowymi serwetkami, świecami i złotymi girlandami. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.