Jak zorganizować przyjęcie komunijne w domu?

JS
02.05.2018 13:11
Przyjęcie komunijne w domu to alternatywa dla uroczystości organizowanych w restauracji. Wymagają większej ilości pracy, ale dają nam możliwość dowolności w kwestii organizacji przyjęcia. Zobacz, jak przygotować przyjęcie komunijne, które zachwyci twoich gości!

dekoracje na komuniędekoracje na komunię materiały prasowe

Przyjęcie komunijne organizowane w domu ma sporo plusów. Sami decydujemy o menu i dekoracjach, a atmosfera będzie z pewnością będzie bardziej swobodna. Wiąże się to również z mniejszymi kosztami, dlatego jeżeli jesteś gotowy na odrobinę pracy, czytaj dalej! 

Pierwsza komunia święta to ważny dzień w życiu dziecka. Dlatego warto postarać się, by była niezapomniana. Pierwszym punktem przygotowań powinno być zaplanowanie menu. Powinno składać się z dania głównego, deseru, przekąsek oraz tortu komunijnego. Możesz pięknie ozdobić tort, dzięki specjalnym opłatkom, które możesz kupić przez internet. Ciekawym pomysłem będzie również podanie muffinek w specjalnych osłonkach, kolorystycznie dobranych do reszty dekoracji. Efektownie wyglądać będą również stojaki na babeczki oraz dekoracyjne pikery, którymi możesz ozdobić zarówno tort, jak i inne łakocie.

Ważnym elementem przygotowań będzie też udekorowanie mieszkania. Najlepiej będzie, jeśli utrzymasz całość w jasnej, stonowanej kolorystyce. Pięknie wyglądać będą kremowe rozety, srebrne puszki z białymi kwiatami, szklane ozdoby czy białe serwetki. Istotne jest też odpowiednie udekorowanie stołu. Dzięki efektownym dodatkom czas spędzony przy posiłku będzie dużo przyjemniejszy. W tym celu udekoruj stół ażurowymi serwetkami, świecami i złotymi girlandami. 

Więcej o:
Komentarze (7)
Zaloguj się
 • algreg

  Oceniono 1 raz 1

  proszę nie krzywdzić dzieci wciskając im ciemnotę i zabobon. Kiedy dorosną same podejmą decyzję.

 • ml2403

  Oceniono 1 raz 1

  Typowa zagrywka klechów. Jak coś jest na pierwszy rzut oka głupie i nie za bardzo widać jaki jest tego sens to dodaje sie przymiotnik święty lub święta i wtedy nikt nie ma prawa o to pytać bo to jest przecież święte. I tak jest msza święta czyli nudne powtarzanie tego samego co niedzielę, spowiedź święta bo przecież dlaczego jeden człowiek miałby gadać do drugiego o swoich intymnych sprawach bez wyraźnego powodu, no i jest komunia święta. Tu kontekst jest oczywisty. Dziecko zostaje włączone do przyjęcia Chrystusa ale w ściśle określonym wieku. Musi być wystarczająco duże by już cokolwiek rozumieć i wystarczająco małe by nie rozumieć za wiele, bo wtedy mogłoby zadawać głupie pytania, a co gorsze postawić sie i powiedzieć, że w tym cyrku uczestniczyć nie będzie. No i tak kręcimy sie w nimbie świętości i hodujemy pokolenia wolne od samodzielnego myślenia.

 • mm0427

  Oceniono 1 raz 1

  Wszędzie ogłoszenia duszpasterskie. Naprawdę media w wolnym światopoglądowo kraju nie mogą sobie darować katolickich newsów? A może coś onrzygotowaniach do barmicwy, albo jakichś muzułmańskich uroczystości - bo wielu z nas czuje się zdominowanych przez tamte frakcje religijne ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX