Tanie roboty kuchenne, wielofunkcyjne (do 500 złotych)

Zakup robota kuchennego to zazwyczaj spory wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Jednak jego funkcjonalność i praktyczność sprawia, że coraz więcej osób chce mieć go w swojej kuchni. Jeżeli szukasz porządnego sprzętu, na który nie wydasz fortuny, zobacz nasze propozycje!

Robot kuchenny wielofunkcyjny BoshRobot kuchenny wielofunkcyjny Bosh materiał producenta

Robot kuchenny to urządzenie, które znacznie ułatwia nam pracę w kuchni. Jego wielkim plusem jest to, że zajmuje mało miejsca, a łączy ze sobą funkcje kilku osobnych urządzeń, których używamy na co dzień. 

Cena robota kuchennego zależy przede wszystkim od jego mocy, jakości wykonania, oraz ilości funkcji, jakie robot posiada. To, że twój budżet przeznaczony na zakup robota kuchennego jest ograniczony, nie znaczy, że nie będziesz w stanie znaleźć porządnego sprzętu. Wystarczy, że podejdziesz do zakupu racjonalnie i ocenisz prawidłowo stosunek jakości do ceny sprzętu.

Moc robota kuchennego

Jednym z najważniejszych parametrów robota kuchennego jest jego moc. Dobry mikser kuchenny ma moc ok. 800-1000W. Roboty z mocą poniżej 700W będą pracowały wolniej, a ponadto będą mniej wydajne. Taki robot będzie miał na przykład problemy z ugnieceniem ciasta.

Pojemność robota kuchennego

Pojemność misy robota jest niezwykle ważna. Od tego zależy, jaką ilość jedzenia będziesz w stanie w nim przetworzyć. Im mniejsza misa, tym bardziej praco i czasochłonne będzie używanie robota. W praktyce wygląda to tak, że misa poniżej 3 l nadaje się do przygotowania niewielkiej ilości jedzenia, a w misie powyżej 3 l możesz przygotować jedzenie dla większej ilości osób.

Funkcje robota kuchennego

Roboty kuchenne posiadają wiele przydatnych funkcji. Ich ilość jest zależna od ceny robota. Przykładowe funkcje, jakie może posiadać robot to:

  • miksowanie,
  • ścieranie, cięcie i siekanie,
  • mielenie mięsa,
  • wyciskarka do cytrusów,
  • sokowirówka,
  • ugniatanie ciasta.

Musisz przygotować się na to, że robot za niską cenę nie będzie posiadał wszystkich tych funkcji. Dlatego musisz zdecydować, na których najbardziej ci zależy i pod tym kątem wybrać odpowiedniego dla ciebie robota.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.