Krzesła inspirowane projektem Tolix'a - trend

KK
21.10.2019 12:00
Krzesło Tolix to francuski klasyk designu, który znów jest bardzo populary. Krzesło jest uniwersalne, klasyczne i ładne. Pierwotny wzór zaskakuje wysoką ceną, jednak my znaleźliśmy modele inspirowane projektem Tolix. Zobaczcie sami!

Designerskie krzesła

Krzesła inspirowane projektem Tolix [TREND]Krzesła inspirowane projektem Tolix [TREND] Fot. Homebook

Historia krzesła Tolix sięga 1934 roku. Jego francuski autor, Xavier Pauchard, stosujący technikę galwanizacji (proces ochrony żelaznych przedmiotów przed utlenianiem) marzył o stworzeniu produktu, który będzie popularny, estetyczny, a jednocześnie uniwersalny. Stworzone przez niego po 9 latach krzesło okazało się strzałem w dziesiątkę! Model bardzo szybko zaczął być masowo produkowany i zyskiwał coraz większą popularność. Doskonale sprawdzał się w domu, ogrodzie, kawiarni, szpitalach, a nawet parkach.

Krzesło inspirowane projektem Tolix wykonywane jest z metalu lub stali w wielu wersjach kolorystycznych. Wygląda solidnie, jest wodoodporne, łatwo utrzymać je w czystości, a oprócz tego jest lekkie - to z pewnością największe jego zalety. Istotna jest też trwałość i wytrzymałość materiału.

Prezentowany model stał się ulubionym siedziskiem miłośników stylu industrialnego, komponuje się z surową cegłą, drewnianymi elementami i oświetleniem w formie tradycyjnej żarówki. Model wpisze się także w klimat wnętrza skandynawskiego, dobrze wygląda w towarzystwie krzeseł drewnianych. 

Stołki inspirowane projektem Tolix

Krzesła i hokery inspirowane projektem Tolix [TREND]Krzesła i hokery inspirowane projektem Tolix [TREND] Fot. Homebook

Krzesła to nie wszystko. Xavier Pauchard stworzył również taborety, a my znaleźliśmy modele inspirowane pierwowzorem. Stołki i taborety wpiszą się w każde nowoczesne, minimalistyczne i industrialne wnętrze. Podobnie jak krzesła – są lekkie, wytrzymałe i dostępne w wielu kolorach.

Stołki pasują do przedpokoju, kuchni, jadalni oraz miejsc publicznych. Przemysłowa forma mebla doda każdej aranżacji uroku. To nowatorskie i designerskie rozwiązanie. Urządź mieszkanie zgodnie z paryskim szykiem!