Krzesła inspirowane projektem Tolix'a - trend

KK
22.12.2021 09:00
Krzesło Tolix to francuski klasyk designu, który znów jest bardzo populary. Krzesło jest uniwersalne, klasyczne i ładne. Pierwotny wzór zaskakuje wysoką ceną, jednak my znaleźliśmy modele inspirowane projektem Tolix. Zobaczcie sami!

Designerskie krzesła

Historia krzesła Tolix sięga 1934 roku. Jego francuski autor, Xavier Pauchard, stosujący technikę galwanizacji (proces ochrony żelaznych przedmiotów przed utlenianiem) marzył o stworzeniu produktu, który będzie popularny, estetyczny, a jednocześnie uniwersalny. Stworzone przez niego po 9 latach krzesło okazało się strzałem w dziesiątkę! Model bardzo szybko zaczął być masowo produkowany i zyskiwał coraz większą popularność. Doskonale sprawdzał się w domu, ogrodzie, kawiarni, szpitalach, a nawet parkach.

Krzesło inspirowane projektem Tolix wykonywane jest z metalu lub stali w wielu wersjach kolorystycznych. Wygląda solidnie, jest wodoodporne, łatwo utrzymać je w czystości, a oprócz tego jest lekkie - to z pewnością największe jego zalety. Istotna jest też trwałość i wytrzymałość materiału.

Prezentowany model stał się ulubionym siedziskiem miłośników stylu industrialnego, komponuje się z surową cegłą, drewnianymi elementami i oświetleniem w formie tradycyjnej żarówki. Model wpisze się także w klimat wnętrza skandynawskiego, dobrze wygląda w towarzystwie krzeseł drewnianych. 

Krzesła inspirowane projektem Tolix [TREND]Krzesła inspirowane projektem Tolix [TREND] Fot. Homebook

Stołki inspirowane projektem Tolix

Krzesła i hokery inspirowane projektem Tolix [TREND]Krzesła i hokery inspirowane projektem Tolix [TREND] Fot. Homebook

Krzesła to nie wszystko. Xavier Pauchard stworzył również taborety, a my znaleźliśmy modele inspirowane pierwowzorem. Stołki i taborety wpiszą się w każde nowoczesne, minimalistyczne i industrialne wnętrze. Podobnie jak krzesła – są lekkie, wytrzymałe i dostępne w wielu kolorach.

Stołki pasują do przedpokoju, kuchni, jadalni oraz miejsc publicznych. Przemysłowa forma mebla doda każdej aranżacji uroku. To nowatorskie i designerskie rozwiązanie. Urządź mieszkanie zgodnie z paryskim szykiem!

Więcej o: