Płytki i kamienie dekoracyjne, które wyglądają jak cegły [trend]

Cegła na ścianie to trend znany od kilku sezonów. Znajdziemy ją w różnych kolorach. Pasuje do stylu industrialnego, loftu oraz skandynawskich wnętrz. Sprawdziliśmy, gdzie można kupić płytki i kamienie wyglądające jak cegły oraz jakie mają wady i zalety.

Cegła podbija świat designu i wpisuje się w trendy. Kiedyś spotykana była tylko na zewnątrz budynku, obecnie wkroczyła na salony. Dlaczego? Jest uniwersalna, świetnie współgra z ciemnymi i jasnymi meblami oraz z przeróżnymi stylami urządzania wnętrz. Mimo że wygląda surowo, ma swój rok.

Płytki ceglopodobne

Cegły, jak płytkiCegły, jak płytki Fot, Stegu

Cegła dekoracyjna ma surowy wygląd, jest chropowata i pełna nierówności. Układanie cegieł we wnętrzu to nie lada wyzwanie nawet dla fachowca. Ten materiał pasuje głównie do starych kamienic i wnętrz loftowych. Na szczęście powstały płytki cegłopodobne, które sprawdzą się we wnętrzu w każdym stylu. Płytki są trwałe, solidne, posłużą przez długie lata, a dodatkowo urzekają walorami wizualnymi. Nie zmieniają koloru, dzięki czemu umieszczone nawet na nasłonecznionej ścianie nie zmienią swojego wyglądu. Dodatkowo są odporne na zarysowania – sprawdzą się w salonie, przedpokoju, kuchni czy łazience.

Płytki cegłopodobne inspirowane tradycyjną cegłą stanowią niesamowitą ozdobę każdego wnętrza - industrialnego, nowoczesnego, a nawet minimalistycznego. Murowany efekt gwarantowany!

Kamień dekoracyjny

Cegły i kamienie dekoracyjne to świetny pomysł na stworzenie oryginalnego wnętrzaCegły i kamienie dekoracyjne to świetny pomysł na stworzenie oryginalnego wnętrza Fot. Stegu

Kamień dekoracyjny nadaje wnętrzom indywidualny charakter. Świetnie sprawdzi się na jednej lub dwóch ścianach w salonie. Doda wnętrzu elegancji i nietuzinkowego wyglądu. Materiał ten stanowi inspirację dla projektantów wnętrz. Jasne powierzchnie kamienia współgrają ze światłem, optycznie powiększają wnętrze i podkreślają styl pomieszczenia. Ciemne kolory kamienia dodają elegancji, charakteru, klimatu.

Kamień może być wykorzystywany do dekoracji ścian, kominków, a nawet fragmentów posadzki. Przeważnie są to płytki strukturalne, które doskonale imitują naturalny kamień a są zdecydowanie tańsze. W sklepach zajdziemy mnóstwo modeli doskonałej jakości, o długiej żywotności i pięknym designie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.