Duże zegary ścienne - efektowny dodatek do wnętrza

12.12.2018 14:00
Duże zegary ścienne to modny i praktyczny dodatek do każdego wnętrza. Wypełnią pustą ścianę i podpowiedzą, która godzina. Gdzie kupić nowoczesny zegar ścienny w rozmiarze XXL albo model w stylu retro? Podpowiadamy!

Jaki zegar na ścianę?

Zegar ścienny znajduje się prawie w każdym domu. Najczęściej wieszamy go w strategicznych miejscach, takich jak kuchnia lub salon, aby jednym spojrzeniem móc sprawdzić godzinę. Zegar nie musi jednak pełnić jedynie funkcji praktycznej. Jeśli zastanawiasz się, jaki zegar na ścianę wybrać, odpowiedź brzmi: duży!

Duże zegary ścienneDuże zegary ścienne Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Duży zegar ścienny - rozmiar ma znaczenie! 

Zgadza się, rozmiar ma znaczenie także w przypadku zegarów! Najmodniejszy jest zegar ścienny duży, czyli taki, który ma co najmniej 90 centymetrów średnicy. Najczęściej wiesza się go na ścianie za kanapą, unikając w ten sposób stresu spowodowanego przesuwaniem się wskazówek podczas oglądania kolejnego odcinka serialu. Duże zegary ścienne mają efekt 3D, to znaczy, że zamiast płaskiej planszy mamy do czynienia z przestrzennymi figurami, które wzmacniają imponujący efekt czasomierza. Wielkość zegara nie utrudnia jego montażu. Zegary ścienne duże montuje się z pomocą szablonu znajdującego się w każdym opakowaniu tego przedmiotu.

Duży zegar ścienny nowoczesny i w stylu retro

Duże zegary ścienne nowoczesneDuże zegary ścienne nowoczesne Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Oferta dużych zegarów ściennych jest szeroka, dlatego należy wybrać styl, który najlepiej pasuje do wnętrza i który na pewno się nie znudzi! Duży zegar ścienny nowoczesny wykonany jest z metalu, a cyfry są proste i bez dekoracji. Warte uwagi są również modele, w których niektóre cyfry zamienione są na słowne określenia godziny. W pokoju dziecięcym dobrze sprawdzi się natomiast zegar z motylkami albo innymi figurami zamiast klasycznych cyfr. 

Duży zegar ścienny retro to opcja, która urozmaici zarówno nowoczesny, jak i klasyczny wystrój mieszkania. Duże zegary ścienne w stylu retro są drewniane albo wykonane z metalu pomalowanego na czarno. Zazwyczaj mają cyfry rzymskie, kojarzące się ze starymi czasomierzami. Świetnie komponują się również z wystrojem mieszkań w stylu skandynawskim, dodając im nieco szlachetności.

Duży zegar ścienny w stylu retroDuży zegar ścienny w stylu retro Kolaż Ładny Dom / Mat. partnera

Więcej o: