Szara sypialnia - inspiracje, meble i dodatki

Szara sypialnia to w ostatnim czasie jeden z najbardziej popularnych wyborów. Skąd fenomen szarych sypialni? Są nie tylko modne, ale też świetnie nadają się do relaksu. Zgromadziliśmy w jednym miejscu bazę inspiracji z kategorii szarych sypialni, w tym możliwości kolorystyczne, meble i dodatki.

Szara sypialnia - inspiracje

Szara sypialnia - inspiracjeSzara sypialnia - inspiracje Źródło: Homebook: Tworo Projektowanie Wnętrz / NEFA Architekci

Sypialnia szara to opcja, na którą stawia coraz więcej osób urządzających mieszkanie. Pomieszczenie, w którym zasypiamy i codziennie witamy nowy poranek powinno być relaksujące i spokojne, a jednocześnie pozytywne i radosne. Szarość to kolor, który spełnia wszystkie wspomniane wymagania, stąd jego wielka popularność. Najczęściej stosuje się jasne i ciepłe odcienie szarości, do których pasuje zarówno drewno, jak i metal. Oprócz tego, szarość dobrze komponuje się z każdym innym kolorem, więc spersonalizowanie szarej sypialni jest wyjątkowo proste!

Szara sypialniaSzara sypialnia Źródło: Homebook

Sypialnia szara i sypialnia biało-szara - co lepiej?

Sypialnia szara to zawsze dobry wybór, ale jednakowy kolor na wszystkich ścianach dla niektórych może być zbyt monotonny. Monochromatyczny efekt dodatkowo pogłębią szare meble i tekstylia. Jeśli nie jesteś fanem totalnego minimalizmu, warto rozważyć połączenie szarości z inną neutralną barwą, na przykład bielą. Sypialnia biało-szara jest równie elegancka, modna i relaksująca. Tak samo jak w przypadku w całości szarej sypialni, pasować tu będzie każdy inny kolor, dlatego dobór dodatków jest dowolny.

Sypialnia szaro-białaSypialnia szaro-biała Źródło: Homebook / Formea Studio

Inne warianty kolorystyczne: sypialnia fioletowo-szara i sypialnia czerwono-szara

Szare ściany w sypialni można łączyć również z mocnymi kolorami, na przykład modnym fioletem czy efektowną czerwienią. Ważne, aby dominująca zawsze pozostała szarość, a dodatkowy odcień był jedynie urozmaiceniem aranżacji. Sypialnia fioletowo-szara to opcja dla osób ceniących sobie oryginalność i kreatywny wystrój. Jeśli sypialnia jest również twoim miejscem pracy (np. znajduje się w niej kącik biurowy), fiolet będzie świetnym rozwiązaniem. Kolor ten mocno stymuluje do działania i sprzyja kreatywnemu myśleniu. Sypialnia czerwono-szara to trend sprzed kilku lat, który wciąż znajduje swoich zwolenników. My jednak odradzamy czerwień w sypialni ze względu na zbyt pobudzające działanie tego koloru.

Sypialnia szaro-czerwona i sypialnia szaro-fioletowaSypialnia szaro-czerwona i sypialnia szaro-fioletowa Źródło: Homebook / Medyńscy Projektowanie / BBHome Design

Szara sypialnia - jakie dodatki?

Sypialnia szara daje olbrzymie możliwości aranżacyjne ze względu na to, że szarość jest najlepszą bazą dla innych kolorów. Możesz łączyć ją z ciepłymi, zimnymi, jasnymi i ciemnymi odcieniami. Dobór dodatków zależy od stylu, który chcesz uzyskać. Jeśli stawiasz na styl skandynawski, koniecznie zaproś do wnętrza drewno, beże i brązy. Jeśli lubisz styl glamour, dobierz dodatki z metalu i szkła w czerni i metalicznych wariantach. Styl śródziemnomorski to z kolei turkus, żółć (i inne radosne kolory) a oprócz tego wzory (na poduszkach, na dywanie). W rustykalnym wydaniu postaw na rozmyte odcienie (np. błękitu, różu) lnianą pościel i naturalne meble z drewna.

Szara sypialnia - jakie dodatki?Szara sypialnia - jakie dodatki? Źródło: Homebook / MIKOŁAJSKAstudio / Paweł Liszewski

Szara sypialnia na poddaszu - postaw na styl industrialny

Jeśli urządzasz sypialnię na poddaszu, świetnie wyglądać tu będą szare ściany i dodatki w stylu industrialnym. Wybierz łóżko na metalowym stelażu albo zrobione z palet. Zamiast tradycyjnych lamp postaw na żarówki na sznurku. Nie przykrywaj podłogi dywanem, za to zainwestuj w starą szafę i skórzany puf.

Sypialnia na poddaszuSypialnia na poddaszu Źródło: Homebook / KOLORUM


   

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.