Krzesła obrotowe - na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jeżeli dużo czasu spędzasz przy biurku, zakup wygodnego fotela powinien być twoim priorytetem. Krzesło obrotowe jest nie tylko częścią wystroju domowego gabinetu, ale przede wszystkim sprawia, że siedzisz w pozycji korzystnej dla kręgosłupa. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie, oraz prezentujemy stylowe i wygodne krzesła obrotowe!

krzesła obrotowekrzesła obrotowe http://www.ramblingrenovators.ca/ materiały prasowe

Najwygodniejsze krzesła obrotowe to te, których oparcie kończy się powyżej łopatek, dzięki czemu możesz spokojnie oprzeć całe plecy. Ponadto w okolicach lędźwi na oparciu powinno znajdować się uwypuklenie, które zapobiega bólom pleców po długim siedzeniu. Najlepiej też wybrać model z podłokietnikami, które zapewnią dodatkowy komfort podczas pracy. Dodatkowym atutem jest również zagłówek.

Trzeba także zwrócić uwagę, czy krzesło zapewnia możliwość regulacji wysokości siedzenia i oparcia, tak, abyś mógł dostosować je do swojego wzrostu. Przydatna jest również regulacja odchylenia oparcia, co pozwala dostosować ustawienie krzesła do swoich potrzeb.

Zastanów się również nad materiałem, z jakiego wykonane jest krzesło. Najważniejsze jest wypełnienie siedziska i oparcia. Powinno być ono miękkie i dopasowywać się do ułożenia ciała.   

Oprócz funkcjonalności niezaprzeczalnie ważny jest design krzesła obrotowego. Krzesła są dostępne w wielu kolorach i wykonane z różnych materiałów. Możesz zdecydować się na klasyczne i eleganckie czarne krzesło ze skóry. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś wprowadził do biura stylowe akcenty, takie jak modne granatowe krzesło obrotowe z obiciem z weluru. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.