Krzesła obrotowe - na co zwrócić uwagę przy zakupie

Joanna Szczurek
14.01.2019 14:11
Jeżeli dużo czasu spędzasz przy biurku, zakup wygodnego fotela powinien być twoim priorytetem. Krzesło obrotowe jest nie tylko częścią wystroju domowego gabinetu, ale przede wszystkim sprawia, że siedzisz w pozycji korzystnej dla kręgosłupa. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie, oraz prezentujemy stylowe i wygodne krzesła obrotowe!

krzesła obrotowekrzesła obrotowe http://www.ramblingrenovators.ca/ materiały prasowe

Najwygodniejsze krzesła obrotowe to te, których oparcie kończy się powyżej łopatek, dzięki czemu możesz spokojnie oprzeć całe plecy. Ponadto w okolicach lędźwi na oparciu powinno znajdować się uwypuklenie, które zapobiega bólom pleców po długim siedzeniu. Najlepiej też wybrać model z podłokietnikami, które zapewnią dodatkowy komfort podczas pracy. Dodatkowym atutem jest również zagłówek.

Trzeba także zwrócić uwagę, czy krzesło zapewnia możliwość regulacji wysokości siedzenia i oparcia, tak, abyś mógł dostosować je do swojego wzrostu. Przydatna jest również regulacja odchylenia oparcia, co pozwala dostosować ustawienie krzesła do swoich potrzeb.

Zastanów się również nad materiałem, z jakiego wykonane jest krzesło. Najważniejsze jest wypełnienie siedziska i oparcia. Powinno być ono miękkie i dopasowywać się do ułożenia ciała.   

Oprócz funkcjonalności niezaprzeczalnie ważny jest design krzesła obrotowego. Krzesła są dostępne w wielu kolorach i wykonane z różnych materiałów. Możesz zdecydować się na klasyczne i eleganckie czarne krzesło ze skóry. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś wprowadził do biura stylowe akcenty, takie jak modne granatowe krzesło obrotowe z obiciem z weluru. 

Więcej o: