Deska kompozytowa - podłoga na tarasie na lata

Deski tarasowe kompozytowe są trwałe, odporne na działanie warunków atmosferycznych, wyglądają jak naturalne drewno i efektownie się prezentują. To świetny materiał do stworzenia podłogi na tarasie, która posłuży przez długie lata. Deski będą jednocześnie praktyczne i estetyczne. Zobaczcie nasze propozycje.

Taras czy balkon nazywany jest przedłużeniem domu czy salonu. W sezonie wiosenno-letnim często to właśnie tam grillujemy, jemy śniadania, relaksujemy się lub ucinamy popołudniową drzemkę. Warto zadbać o to, by taras był ładny i trwale wykonany. Podłoga na tarasie odgrywa ważną rolę, często chodzimy po niej na boso. Nowoczesnym i świetnie sprawdzającym się rozwiązaniem są deski kompozytowe.

Deski kompozytowe – co to takiego?

Deski kompozytowe to materiał coraz częściej wybierany na podłogę tarasową.  Z czego są zbudowane? To mieszanka drewna naturalnego i tworzywa sztucznego. Najlepiej sprawdzą się deski kompozytowe wykonane z PCW, które nie nasiąkają i są bardzo odporne. Kompozyty do złudzenia przypominają naturalne deski drewniane. Sztuczne tworzywo gwarantuje materiałowi odporność i chroni przed deformacją pod wpływem zmian temperatury czy poziomu wilgotności.

Omawiane deski tarasowe są bardzo proste w montażu. Każdy panel ma wyprofilowane krawędzie, dzięki czemu łatwo zamocować go w klipsach.

Zalety desek kompozytowych – podłoga na lata

Deski kompozytowe mają szereg zalet. Przede wszystkim charakteryzują się trwałością – nie wymagają odnawiania, ani malowania. W przeciwieństwie do desek drewnianych pozbawione są sęków. Mają jednolity kolor, są idealnie proste, a podczas montażu nie widać żadnych wkrętów i gwoździ.

Deski tarasowe odporne są na grzyby, insekty, działanie mrozu, deszczu oraz wilgoci. Materiał, z jakiego są wykonane  charakteryzuje wytrzymałość, dzięki czemu są odporne na duże obciążenia oraz ścieranie. Ryflowana powierzchnia desek gwarantuje antypoślizgowość. Możemy biegać po tarasie na boso, ponieważ deski kompozytowe nie mają drzazg. Materiał jest w 100% ekologiczny, można go zutylizować.

Wady desek kompozytowych na tarasie

Kompozyty niestety mogą się zarysować. Niewielkie ryski można usunąć papierem ściernym. Zalecamy ostrożność podczas grillowania na tarasie, ponieważ deski kompozytowe nie są odporne na działanie gorącego tłuszczu, na skutek czego mogą pojawić się na nich zacieki trudne do usunięcia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.