Waga kuchenna - jaką wybrać?

Joanna Szczurek
16.05.2018 11:05
Waga kuchenna jest bardzo przydatna w kuchni. Przydaje się nie tylko do pieczenia i gotowania, ale jest również niezbędna dla osób, które stosują dietę. Jeżeli zastanawiasz się, jaką wagę kuchenną najbardziej opłaca się kupić, czytaj dalej!

Parametry, na które powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie wagi są dostosowane do twoich potrzeb. Wybierz wagę zależnie od tego, do czego jej dokładnie potrzebujesz. Zwróć uwagę na maksymalne obciążenie wagi, to, czy jest do niej dołączony pojemnik, który ułatwia ważenie, oraz to, z jakiego tworzywa jest wykonana.

WAGI MECHANICZNE 

waga mechanicznawaga mechaniczna materiały prasowe

Niezaprzeczalnym plusem wagi mechanicznej jest to, że jest bardzo łatwa w obsłudze. To tradycyjne urządzenie do pomiaru wagi może również stać się ciekawym elementem wystroju kuchni. Takie wagi świetnie wpiszą się we wnętrza w stylu rustykalnym, retro, czy skandynawskim. Ich minusem jest jednak to, że mogą być niedokładne. Niektóre wagi mechaniczne mogą mylić się nawet do 20 gram, co jest niedopuszczalne, jeżeli stosujesz dietę, w której każdy gram jest istotny. Jeżeli jednak potrzebujesz wagi wyłącznie do codziennego gotowania, waga mechaniczna w zupełności ci wystarczy. 

WAGI ELEKTRONICZNE 

waga elektronicznawaga elektroniczna materiały prasowe

Wagi elektroniczne są aktualnie dużo bardziej popularne niż mechaniczne. Głównym powodem jest to, że są bardzie dokładne i posiadają wiele dodatkowych funkcji, które znacznie wspomagają pracę w kuchni. Wagi elektroniczne mogą posiadać takie funkcje jak: przelicznik kalorii (który jest bardzo przydatny, jeżeli jesteś na diecie), pomiar objętości płynów, pomiar temperatury i inne. Zakup wagi elektronicznej będzie jednak związany z większymi kosztami. Plusem jest też nowoczesny wygląd wag elektronicznych, które będą pasować do kuchni nowoczesnych i minimalistycznych. Dostępne są wersję z płaskim wyświetlaczem oraz z miską, która jest bardzo przydatna podczas prac kuchennych. 

Więcej o: