Szara podłoga we wnętrzach. Jakie kolory ścian, mebli i dodatków?

Wydaje ci się, że szara podłoga jest mało ciekawa? Nic bardziej mylnego! Trend kojarzony ze stylem skandynawskim nie bez powodu inspiruje coraz więcej osób. Podpowiadamy, co zrobić, żeby szara podłoga wyglądała efektownie, oraz jakie meble i dodatki do niej dobrać.

aranżacje szara podłogaaranżacje szara podłoga http://www.lares.pl

Szara podłoga jakie ściany

Jeżeli chcesz iść w całości za skandynawskim trendem, szarą podłogę zestaw z białymi lub beżowymi ścianami. W stylu skandynawskim przeważa biel, jasne barwy i meble z naturalnych surowców. Największym plusem szarej podłogi jest jest uniwersalność. Będzie wyglądała więc świetnie we wnętrzach minimalistycznych, w których podkreśli ich surowość i estetyczny wygląd. W tym wypadku wybierz do niej białe ściany, które dodatkowo rozjaśnią pomieszczenie. 

Możesz również zastanowić się też nad wprowadzeniem do pomieszczenia oryginalnego akcentu, który sprawi, ze twoje mieszkanie stanie się niepowtarzalne. Do szarej podłogi i neutralnych kolorystycznie ścian dodaj jedną powierzchnię ze zdobieniami. Może to być na przykład tapeta na ścianie we wzory, która doda całości charakteru. 

Szara podłoga nie jest jednak zarezerwowana dla mieszkań o wystroju skandynawskim czy minimalistycznym. Dzięki temu, ze szary jest kolorem neutralnym, jest on idealną bazą, która podbije inne kolory w mieszkaniu. Wygląda świetnie zarówno z pastelami, jak i nasyconymi kolorami.

Szara podłoga w salonie

szara podłoga salonszara podłoga salon http://www.panddiependaele.be

Dzięki temu, ze szara podłoga wygląda bardzo elegancko, jest idealnym wyborem do salonu. Szara podłoga w salonie to propozycja, która będzie pasować do większości aranżacji. Możesz zestawić ją z innymi odcieniami szarości, co wygląda bardzo elegancko i spójnie. Pamiętaj jednak, żeby nie stosować zbyt ciemnych odcieni szarego na dużych powierzchniach, ponieważ wnętrze może wydawać się wtedy ponure. 

Możesz też zastosować połączenie szarej podłogi w salonie z pastelowymi dodatkami. Lawendowe zasłony, cytrynowe meble czy błękitne dodatki będą idealne na wiosnę i lato i ożywią pomieszczenie!

Szara podłoga aranżacje

szara podłoga aranżacjeszara podłoga aranżacje designmag.fr/ clevelandcourage.org

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.