Meble bambusowe. Jak odświeżyć meble z bambusa?

KJ-Ż
17.05.2018 16:30
Meble bambusowe to piękny dodatek do wielu wnętrz - są ponadczasowe i wspaniale wyglądają w mieszaninach, w których czuć nutkę inspiracji Dalekim Wschodem. Nie ograniczaj się do jednego stylu - elementy wyposażenia z tego naturalnego materiału będą pasowały do różnych pomieszczeń! Łącz je z innymi trendami i baw się ich uniwersalnością, prostotą oraz elegancją.

Meble bambusowe - do jakich wnętrz pasują

Bambus to drewno, które według kultury azjatyckiej, przynosi szczęście. To idealny materiał dla osób urządzających mieszkanie w myśl zasad Feng Shui - daje miejscu harmonię i spokój. Co prawda meble bambusowe nie należą do najtańszych, jednak jeśli lubisz ekologiczne i trwałe propozycje w rustykalnym lub kolonialnym stylu są one warte swojej ceny. 

Meble z bambusa - dodatkiMeble z bambusa - dodatki materiały partnera

Meble z bambusa są niezwykle wytrzymałe. Nie bez powodu wykonuje się z nich krzesła czy podkładki, na których stawiamy gorące napoje lub garnki. Materiał ten jest bardzo elastyczny, ale nie odkształca się. Wspaniały klimat w mieszkaniu tworzą również bambusowe rolety oraz wszelkiego rodzaju wyposażenie wnętrz, takie jak - meble oraz dodatki. Te ostatnie będą idealne dla osób, które pragną wpuścić do domu trochę orientalnego stylu, ale boją się od razu inwestować w większe gabaryty. Marzy ci się oryginalny gadżet - postaw na bambusową półeczkę na wannę - jest nie tylko praktyczna, ale również pięknie odmieni każdą łazienkę. 

Meble bambusowe przydadzą się również na tarasie oraz w ogrodzie. Z racji swojej wytrzymałości nie musisz martwic się, że szybko zepsują się lub odkształcą. Co jednak zrobić, gdy twoje bambusowe meble mają już swoje lata i straciły dawny wygląd, ale nadają się do dalszego użytku? Podpowiadamy! 

Jak odnowić meble bambusowe?

Egzotyczne drewno - jeśli jest naturalne - jest odporne na działanie warunków atmosferycznych. Wiadomo, że z biegiem czasu wszystko ulega zniszczeniu, dlatego zacznijmy od tego, jak dbać o nowe bambusowe meble. Po zakupie należy je zaimpregnować odpowiednim, dostępnym na rynku, olejkiem. Najprostszym sposobem na przywrócenie starym meblom bambusowym dawnego blasku jest delikatne wypolerowanie ich papierem ściernym, oczyszczenie z resztek kurzu i pyłu, a następnie naniesienie dwóch warstw bezbarwnego lakieru (dzięki temu zachowają naturalny kolor). Taki zabieg zwęszy również odporność mebli na warunki atmosferyczne.

meble bambusowe - łóżkomeble bambusowe - łóżko materiały partnera

Nie należny również mylić mebli bambusowych z ich rattanowymi odpowiednikami. Ten drugi materiał jest mniej odporny na warunki atmosferyczne. Pamiętaj, żeby tych które stoją na zewnątrz, nie narażać na zmienną pogodę. Jeśli chcesz żeby zachowały naturalny kolor, przed zimą wyczyść je wodą i delikatnym mydłem, a następnie umieść w schowku. Aby meble służyły ci przez długie lata, chroń je przed śniegiem oraz deszczem.

Więcej o: