Dekoracje tortu - cukiernicze dzieła sztuki w wersji "zrób to sam"

18.05.2018 15:15
Przygotowanie tortu to nie lada wyzwanie, ale samodzielnie wykonane wypieki przynoszą dużo większą satysfakcję niż kupowane gotowe słodkości. Teraz możesz pomóc sobie specjalnymi gadżetami. Te dodatki sprawią, że każdy tort będzie wyglądał jak profesjonalne dzieło sztuki prosto z cukierni!

Niezależnie od tego, czy twój "poziom wtajemniczenia" w sztukę cukierniczą jest zaawansowany czy zupełnie podstawowy, te dodatki do wypieków mogą ci się przydać. Zamiast zmagać się z rękawem do kremów albo szablonami do stworzenia pikerów, możesz uciec się do prostszych rozwiązań, gwarantujących równie imponujący efekt.

Bajkowe opłatki na tort

Dekoracja tortu to część, która sprawia najwięcej trudności. Ciasta z cukierni zachwycają ręcznie wykonanymi rysunkami? Jeszcze lepszy efekt uzyskasz pozycjonując na torcie opłatek z grafiką przedstawiającą na przykład ulubioną postać z bajki twojego dziecka. Myszka Miki, Królewna Śnieżka czy Iron Man? Żaden problem! Wystarczy umieścić opłatek na torcie kilka godzin przed podaniem, tak aby dobrze scalił się z wypiekiem.

Opłatek na tortOpłatek na tort Źródło: www.allegro.pl / PONCAKE / Kolaż Ładny Dom

Pikery i figurki na tort

Pikery, czyli dekoracje na drewnianym patyku gwarantują dynamiczny wygląd tortu i nadają mu wybrany przez ciebie styl. Wystarczy stworzyć neutralną bazę kolorystycznie nawiązującą do motywu przewodniego imprezy, a resztę zrobią dekoracyjne patyczki! Styl boho, zwierzęta z cyrku albo postacie z "Krainy Lodu", chmurki, kolorowe flagi - wybór jest szeroki, a ogranicza cię tylko własna kreatywność. 

Pikery i figurki na tortPikery i figurki na tort Kolaż Ładny Dom / Mat. partnera

Foremki i stojaki do babeczek

Babeczki coraz częściej zastępują na przyjęciach tradycyjne torty. Jednoporcjowe desery są wygodne (nie trzeba każdemu odkrajać i nakładać kawałka ciasta) i pięknie wyglądają. Ich przyrządzenie wbrew pozorom wcale nie jest takie trudne, a piękny efekt uzyskasz posiłkując się akcesoriami. Na pewno przyda się stojak na babeczki (może być tematyczny np. w kształcie księżniczki albo toru wyścigowego) oraz kolorowe osłonki. W każdą babeczkę możesz też wbić ozdobny piker.

Stojak na babeczkiStojak na babeczki Źródło: www.instagram.com/bellasbakery/ / Kolaż Ładny Dom / Mat. partnera

Więcej o: